Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Makyaj Yapmadan Güzel Görünmek

Makyaj Yapmadan Güzel Görünmek

Makyaj yapmadan da güzel görünmek elbetteki oldukça mümkündür. Önemli olan bazı ayrıntıları her zaman aklınızda tutmak ve uygulamaktır. Makyaj yapmadan güzel görünmek için bazı ipuçlarını sizlerle paylaşalım.

Makyaj Yapmadan Güzel Görünmek

Makyaj olmayan bir yüzde kaşlar ilk dikkat çeken ayrıntıdır. Bu nedenle muhteşem bir güzellik için kaş modelinizi yüz şeklinize göre ayarlayın ve gerekli görürseniz de saçınızın tonuna yakın bir renkte boyayın. Eğer kaşlarınızın kalınlığı yeterli değilse A vitamini ve Hint yağı karışımını öneririz.

Sağlıklı Gözler Güzel Görünmenizi Sağlar

Sağlıklı Gözler

Sağlıklı Gözler

Gözler yüzde çok önemli bir ayrıntıyı oluşturur. Makyaj yapmadan güzel görünmek için göz bakımı da çok önemlidir. Göz altında oluşan siyah halkalardan kurtulmak için beslenme alışkanlığınıza çok dikkat edin. B vitamini ve demir eksikliği bu halkaların oluşumunda en büyük etkendir. Göz sağlığı için nane çayı ve yeşil çay kompresi oldukça yararlı ve dinlendiricidir. Ayrıca kırmızı et ve ciğer tüketmeniz de demir eksikliğine iyi gelecektir. Sağlıklı gözler güzel görünmenizi sağlar bunu aklınızdan çıkarmayın.

Gülmek sizi güzelleştirir. Sağlıklı ve temiz dişler gülüşünüzü bir o kadar  güzelleştirir. Diş sağlığınıza önem verin.

Makyaj yapmadan güzel görünmek için dudaklarınızın bakımlı ve güzel görünümü de önemlidir. Bu nedenle her zaman dudaklarınızı nemlendirmeyi ihmal etmeyin. Doğal güzellik için doğal yağlar ve zeytinyağı dudaklar için oldukça yararlıdır.

Saç modelinizi basit tutun. Saç boyanızın doğal saç boyası olmasına dikkat edin. Saçlardaki kırıkları düzenli aralıklarla temizletin ve belli aralıklarla saç bakımınızı yaptırın.

Makyaj yapmadan güzel görünmek için cilt bakımı ve sağlığı da oldukça önemli. Gün içerisinde yüzünüzü 2 seferden fazla yıkamayın. Yüzünüzü yıkarken cildinizi ovalamayın ve haftalık yüz maskenizi mutlaka yapın.

Makyaj Yapmadan Güzel Görünmek için Uyku Düzeninize Dikkat Edin

Doğal Güzel Görünmek

Doğal Güzel Görünmek

Akşamları uykuyu 23.00 sonrasına ertelemeyin. Vücut en temel güzellik hormonu melatonini gece yarısından önce üretir. Kırışıklıkları önlemek için de sırt üstü yatmaya özen gösterin. Uyku saatinizi 7 ile 9 saat arası olacak şekilde ayarlayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ