Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Makyaj Yaparken Sıralama Nasıl Olmalıdır?

Makyaj Yaparken Sıralama Nasıl Olmalıdır?

Makyaj yaparken sıralama çok önemlidir. Düzgün ve güzel bir makyaj yapmak istiyorsanız sıralamaya dikkat etmelisiniz. Sıralamanın yanı sıra, makyaj trendleri, makyaj modası gibi konuları takip etmeniz de önemlidir.

Makyaj Yaparken Sıralama Nasıl Olmalıdır?

Bunlar sizin daha modern ve şık görünmenize neden olacaktır. Hangi renk ruj, hangi renk far, nasıl bir fondöten olması gerektiğini iyi bilmek gerekiyor. Ten renginiz, saç renginiz, stiliniz gibi konular makyaj üzerinde etkilidir. Makyaj sıralamasına gelecek olursak, ilk önce nemlendiri ile başlayalım. Cilt bir güzel temizlendikten sonra yapmanız gereken ilk şey cildinizi nemlendirmektir. Böylece cilt kurumaz ve makyaj daha iyi görünür. İkinci olarak makyaj bazı gelir. Makyaj bazı, fondötenden önce kullanıldığında, fondötenin daha pürüzsüz görünmesine neden olur. Makyaj yaparken fondöten seçimi de önemlidir. Cilt rengi ve cilt yapısı fondöten seçiminde çok önemlidir.

Diğer Uygulamalar

Makyaj yaparken sıralama nasıl olmalıdır? Sorusunun bir diğer yanıtı ise fondötenden sonra kapatıcının uygulanmasıdır. Kapatıcı, fondötenin yeterli gelmediği ince detayların kapatılmasına yardımcı olacaktır. Pudra ise kapatıcının üstüne uygulanarak pürüzsüz görüntü sabitlenir. Cildinizi makyaja hazırlar. Sıra geldi far uygulamasına. Far, önce açık renkle başlayarak isteğe göre koyulaştırılabilir. Böylece renk geçişleri daha iyi görünür. Fardan sonra makyaj sırası eyelinerde. Kirpiklerin daha da belirgin olmasını istiyorsanız, kirpiklerinizin dip kısmına sürmeniz gerekir. Sırada maskara var. Maskara gözlerin daha iri ve güzel gözükmesini sağlayacaktır. Allık sürmenin püf noktalarından birisi, gülümseyerek sürülmesidir. Gülümseyin ve ortaya çıkan elmacık kemiklerinizi belirginleştirin. Aydınlatıcı ise, makyaj yaparken önemli bir noktadır. Aydınlatıcı, yüzünüzde ön plana çıkmasını istediğiniz yerin ortaya çıkmasını sağlar. Dudak kalemi, ruj renginize yakın olmalıdır. Son olarak ruj gelir. Günün trend renklerini seçmek size kalmış. Ruj makyajın en güzel parçasıdır. Ruj rengi, ten renginize, kıyafetinize ve makyajınıza uygun olmalıdır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ