Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

KUSURSUZ VE TAŞIRMADAN OJE SÜRMENİN PÜF NOKTALARI

KUSURSUZ VE TAŞIRMADAN OJE SÜRMENİN PÜF NOKTALARI

Artık oje sürerken nasıl taşırmam ya da nasıl kusursuz bir görünüm elde ederim diye dert etmeye gerek yok. Sizler için Modarazzi.com.tr ekibi olarak bu sorunun yanıtını vermeye çalışacağız.

Aslında oje sürmek kolay gibi görünse de manikür ve pedikür alanının en zor kısmıdır. Kusursuz oje sürmek bazen mümkün olamıyor. Bazen fırça izi kalıyor, ya da dalga oluşuyor. Ve daha da önemlisi sıklıkla dışa taşabiliyor. Belki bunlar küçük sorun gibi görünse de moralimizi bozmaya sebep olabiliyor.

Bu yazımızda sizlere göz alıcı ve kusursuz oje nasıl sürülür onu anlatacağız. Size vereceğimiz tüyolarla dikkatli bir şekilde ojenizi uygulayarak tırnaklarınızda harika bir görünüm elde edebilirsiniz. İşte Modarazzi.com.tr olarak sizlere önerilerimiz.

KUSURSUZ VE TAŞIRMADAN OJE SÜRMENİN PÜF NOKTALARI

Kesinlikle Baz Kullanın

Ojenizi uygulamadan önce kesinlikle baz kullanın. Oje bazı sürdüğünüz takdirde ojeniz tırnaklarınızda daha uzun süre kalacaktır. Tırnak bazlarında bulunan küçük silikon parçaları tırnak ile oje arasında koruyucu görevi yapar. Oje tırnakta uzun müddet kalsa da çıkardığınız zaman tırnaklarınız sararmayacaktır. Küçük bir öneri: Tırnaklarındaki kırmızı ojeyi çıkardıktan sonra tırnaklar kırmızı görünür. Bunu oje bazı kullanarak yok edebilirsiniz.

Peki oje nasıl sürülür? En çok dikkat etmeniz gereken şey sakin olmaktır. Fırçaya aldığınız oje çok dolu olmasın ve aynı şekilde çok da az olmasın. Ojeyi sürmeye tırnağın tam orta kısmından başlayın. Ayrıca kafanızdan eyvah taşarmı düşüncesini de silip atın. Sakin olursanız taşırma riskiniz de o kadar azalır. Her tırnağa 3 fırça darbesi ile ojeyi uygulayın. Böylece her tırnağa eşit miktarda oje sürmüş olursunuz. Küçük bir hatırlatma: Ojenizi buzdolabı veya serin bir yerde tutmak, yapısının bozulmamasına ve macunlaşmamasına engel olur. Ayrıca ojelerinizin bayat olmamasına da özen göstermelisiniz.

Ojenizi 2 Kat Sürün

Daha parlak ve güzel görünüm için 2 kat sürmek doğru bir harekettir. Ayrıca oje renginin opak görünmesine de engel olursunuz. İkinci katı dipten uca gelecek şekilde uygulayın.  Ayrıca ikinci kata geçmeden önce birinci katın kurumuş olması gerekiyor. Bu şekilde güzel ve pürüzsüz bir görüntü elde edersiniz.

3. Aşamada Koruyucu Baz Kullanın

Kusursuz ve taşırmadan oje sürmenin püf noktaları yazımızın devamında sizlere koruyucu baz kullanımı hakkında detayları sunacağız. Parlak ve canlı bir görüntü elde etmek için mutlaka koruyucu baz kullanın. Şeffaf koruyucu ojeyi son kat olarak uygulayın ve kurumasını bekleyin. Bu şekilde oje uzun süre dayanacağı gibi parlak ve göz kamaştırıcı olacaktır.

Son olarak da dikkat edilecek püf noktası ellerin bir süre kullanılmamasıdır. Bu nedenle ojenizi sürmeden önce yapmanız gereken işleri yapın ve ojenizi sonra sürün.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ