Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Konut Projesi Kredisi Nedir?

Konut Projesi Kredisi Nedir?

Konut projesi kredisi konut satışlarındaki artışın sağlanması ve ekonominin canlanması için başlatılan bir uygulamadır. Böylece ev sahibi olmak isteyen insanlar daha kolay ve avantajlı bir şekilde ev sahibi olabileceklerdir.

Konut Projesi Kredisi Nedir?

Konut projesi kredisinden faydalanan firmalar, daha uygun konut yapabilecekler ve konut sahibi olmak isteyen insanlara da avantajlı fırsatlar sunabilecekler. Bu anlamda firmalar anlaşmalı bankalarla düşük teminatlarla ve düşük faizlerle kredi kullanabilecekler.

Konut Projesi Ne Demekti?

Gayrimenkul şirketlerinin belli bir arsa veya arazi üzerine yaptıkları, içinde dükkanlar, sosyal alanlar ve mağazalar olan modern ve sosyal yaşam alanlarıdır. Kentsel dönüşüm çerçevesinde olan yerler yıkılarak, daha sağlam, daha dayanıklı ve standartları yüksek modern ve sosyal konutlar yapılmaktadır. Bunların hemen hemen hepsi bu proje kapsamında yapılmaktadır.

Konut Kredisi Ve Konut Projesi Arasındaki Farklar Nelerdir?

Bankalardan konut kredisi çekmek istediğinizde faizler yüksek olacaktır. Fakat konut projesi ile anlaşmalı olan bankalardan konut kredisi çekildiğinde faizler daha düşük olacaktır.

Konut Projesi Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Öncelikle seçmiş olduğunuz inşaat firmasının güvenilir olup olmadığına bakılmalıdır. Daha önceden yapmış olduğu projelere bakılarak ve inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz. Teslim tarihinde bitip bitmediğine bakılmalıdır. Projenin bulunduğu konum çok önemlidir. Zevkinize ve isteklerinize uygunluğuna bakılmalıdır. Kat bilgisi, konum, aidatlar gibi ayrıntılar önemlidir.

Herkese Konut Projesi Kredisi Çıkar Mı?

Kredi notunuz iyiyse ve gelirinizi belgeleyebiliyorsanız kredi çekebilirsiniz. Fakat gelir düzeyinizi aşmayacak şekilde plan yapmalısınız. Proje kapsamında olan ev için belirlenmiş olan fiyat üzerinden belirlenir. Konut projesi kredilerinde olan daireler genel olarak daha uygundur. Kolay bir şekilde konut sahibi olmak bu kredi seçeneği kullanabilirler. Konut projelerindeki krediler bankalardan alındığı için ödeme seçenekleri ise belirlenen faiz ve vade üzerinden yapılır. Faizler düşük olduğundan ödemeler de daha az olur. Aylık ödeme tutarları TÜFE oranına bağlı olarak değişebilir. Bankalardan konut için kredi kullandığınızda yüksek fiyatlara ve uzun vadelere göre ayarlama yapılır. Borç erken ödendiği takdirde erken ödeme cezası devreye girer. 36 aydan kısa ise %1, 36 aydan uzun ise %2 olarak ceza uygulanacaktır. Arka arkaya 2 kredi ödenmediği durumlarda banka tarafından alıcıya borcunu ödemesi için 30 gün süre tanır. Banka sizden borcun tamamını ya da ödenmeyen kısmını isteyebilir. Eğer buna rağmen ödenmezse yasal işlem başlatılır. İpotek konarak satışı istenir. En iyisi taksitleri zamanında ödeyerek böyle bir riskle karşılaşmamak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ