Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Kleopatra’nın Güzellik Sırlarını Hiç Duydunuz Mu?

Kleopatra’nın Güzellik Sırlarını Hiç Duydunuz Mu?

Yüzyıllardır kadınlar, güzelleşmek için hep bir arayış içerisindedir. Kimi kadınlar kozmetiklere binlerce lira harcarken, kimi kadınlar da evde kendi yaptıkları malzemelerle güzelleşme çabası içindeler.

Kleopatra’nın Güzellik Sırlarını Hiç Duydunuz Mu?

İster genç görünmek için, ister kendinizi iyi hissetmek için olsun her kadın, kendini güzel göstermek için uğraşır. Bana kalırsa bir kadın önce kendisi için bakımlı olmalıdır. Zaten bakımlı olursanız kendinizi hem güzel, hem de iyi hissedersiniz. Fakat güzelleşeyim derken, kulaktan dolma bilgilerle kendimize zarar verebiliyoruz. Mesela yağlı bir cilde uygulanması gereken maskeyi, kuru cilde sahip bir kadın kullandığında kötü sonuçlar ortaya çıkabiliyor. Sonuç olarak işin sırrı doğru ürünü, doğru cilde kullanmakta yatar. Kleopatra’nın güzellik sırlarını hiç duydunuz mu? Bugün sizlere Kleopatra’nın güzellik sırlarından bahsetmek istiyorum. Her zaman çok güzel bir kadın olduğunu düşündüğümüz Kleopatra, güzelliği kadar kokulara da çok düşkünmüş. En sevdiği koku ise ylang ylang çiçeğiymiş. Sandalla gezmeye çıktığında her tarafı bu çiçekle doldururmuş ki kokusu her tarafa yayılsın. Tabi ki bu bir rivayet fakat ylang ylang çiçeği gerçekten de çok güzel kokan ve çiçeklerin kraliçesi olarak bilinen bir çiçektir.

Kleopatra Süt Banyosu

Kleopatra Süt Banyosu

Süt banyosuyla ünlü olan Kleopatra süt banyosu için badem yağı, bal ve eşek sütü kullanırmış. Bu güzel banyonun ardından deniz tuzu ile cildini ovalayıp, pürüzsüz bir cilde sahip olurmuş. Ayrıca cilt bakımına oldukça düşkün olan Kleopatra, yeşil üzümü ezerek ve içine bal karıştırarak maske yapar, gül suyu ile tonikler ve elma sirkesi ile temizler, bal maskesi de kullanırmış. Böylece cildi her zaman pürüzsüz ve parlak görünürmüş. Gözleri daha derin ve büyük görünsün diye sürme çeker, dudaklarına ise aşı boyası ve katı yağı karıştırarak ruj sürermiş. Balmumu, aloe vera, gül yağı ve badem yağı ile yaptığı yüz kremini mutlaka kullanırmış. Kleopatra’nın güzellik sırları arasında dillere destan saçları için ise bal ve badem yağından yaptığı karışımla maske yaparmış. Elbette ki güzelliğine bu kadar düşkün bir kadının tırnaklarını ihmal ettiğini düşünemeyiz. Tırnaklarına ise kına ile renk verirmiş. Kına hem tırnakların güzel görünmesini sağlar hem de sağlıklı uzamasına neden olurmuş. Günümüz koşullarında, bunları uygulamak ne kadar mümkün bilemem. Fakat sizlere birer fikir olsun diyerek bu yazıyı yazdım. Güzelliklerle dolu günler sizlerin olsun.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ