Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Kıyafet Seçimi Nedir?

Kıyafet Seçimi Nedir?

Kıyafet Seçimi Nedir?

Vücut tipinize göre kıyafet seçimi yaptığınızda hem şık hem de kendi tarzını yaratmış olursunuz. Bayanlar öncelikle hangi vücut tipine sahip olduğunuzu bilmeniz gerekiyor. Bu sebep ile vücudunuzu tanımak. Vücudunuza göre kıyafet seçimi yapmalısınız. Vücut tipinizi öğrendiğiniz zaman giyindiğiniz kıyafetlerin daha çok güzel görünmenizi sağlayacak, buda sizlerin çok hoşuna gidecek beğenilmek güzeldir.

Zayıf Ve Uzun Boylu Bayanlar.

Zayıf ve uzun boylu bayanlar ne giyindiklerini ve nasıl giyindiklerini bilirlerse her kıyafeti çok güzel bir şekilde taşıya bilirler. Zayıf ve uzun boylu bayanlar tabi ki uzak durmanız gereken kıyafetler de var. Örneğin, küçük desenler, boydan çizgili bluz veya elbiselerden, kesinlikle uzak durmaları gerekiyor. Kısa bluz veya kazaklar yerine kemer boyunu kapatacak kıyafetler tercih etmelidir. Tercihinizi bu yönde yaparsanız üst ve alt bedeniniz orantılı durduğunu göreceksiniz.

Kısa Boylu Bayanlar.

Geniş kıyafet giyinmeniz sizi olduğunda kilolu görünmenize neden olur bu nedenle bol kıyafet giyinmekten ve ince kemer kullanmaktan uzak durun. İspanyol paça pantolon rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Kısa boylu bayanlar ispanyol paça pantolon sizi olduğunuzdan daha uzun görünmenizi sağlayacaktır. Diz üstü etek veya elbiseler giyerek bacak boyunuzu da uzun görünmesini sağlayabilirsiniz. Kazak veya bluz alırken kesinlikle U veya V almalısınız boynunuzu daha uzun gösterecektir.

Geniş Omuzlar İnce Bacaklar.

İnce bacakları olan bayanlar çan etekler, pileli etek veya elbiseleri çok rahat bir şekilde giyinebilirler. Çan etek veya pileli etek bacaklarınızı olduğundan biraz daha kalın durmasını sağlar. Geniş omuzlarınızı biraz daha ince görünmesi için üst kıyafette biraz daha bol ve kalça ya doğru oturan kazak, bluz, tişört tercihiniz daha doğru olur. Böylelikle vücut şekline göre kıyafet giyinmiş olursunuz.

Kilolu Bayanlar Nasıl Giyinmelidir.

Kilolu bayanlar da rahatlıkla açık renk kıyafetler giyinebilirler. Şimdi size soru: kilolu bayanlar nasıl giyinmelidir. Fakat koyu renk giyinmek onları her zaman bir puan daha yukarıya taşır. Kilolu bayanların siyah veya lacivert gibi renk tercih etmeleri onları olduğunda da ince ve zarif görünmesine sebep olur. Elbise veya etek seçiminde özellikle büyük desenli parçalar almayı hiçbir zaman tercih etmeyin desenli kıyafetler her zaman için olduğunuzdan da kilolu görünmenizi sağlar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ