Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

KISKANÇ OLDUĞUNUZU GÖSTEREN 5 DAVRANIŞ ŞEKLİ

KISKANÇ OLDUĞUNUZU GÖSTEREN 5 DAVRANIŞ ŞEKLİ

Kıskançlık birçok insanın yaşamakta olduğu bir duygu şekli olduğu için hastalık olarak değerlendirilmez. Aslında bu duygunun fazlası zarar olduğu gibi azı da zarar olarak nitelendirilir. Pek fazla ciddiye alınmadığı gibi birçok insan da olduğu halde, bunu kabullenmeyip olmadığını iddia edebiliyor. Aşağıda sıralayacağımız aşk ve ilişkiler bakımından 5 maddenin en az biri sizde varsa bu sizin de kıskançlar kategorisine girdiğinizi gösterir. İşte o 5 madde. Bakalım kaç tanesine uygunsunuz. Ya da gerçekten kıskançlık duygusuna sahip değil misiniz.

KISKANÇ OLDUĞUNUZU GÖSTEREN 5 DAVRANIŞ ŞEKLİ

Sevdiğiniz Kişiyi Kimseyle Paylaşamıyorsunuz

Oldukça geniş bir alanı kaplayan bu madde içinde kıskanılan insan ailenin bir ferdi de olabilir, arkadaşınız ya da sevgiliniz de olabilir. Bunun pek de önemi yoktur. Etrafınızdaki sevdiklerinizin sadece size ait olduklarını düşünmek, paylaşmaktan kaçınmak, yarış içinde olmak kıskanç olduğunuzun bir kanıtıdır.

Yeni insanlara Fazla Açık Değilsiniz

Kıskançlık duygusu taşıyan insanlar kendilerine güven duyacakları bir alan oluştururlar. Kimsenin bu alanın içine girmesini istemezler. Bunun olması halinde sinirli ve saldırgan olurlar. Okula yeni gelen bir kız, iş yerine yeni alınan bir personel, aileye katılan bir kişi bile düşman olarak değerlendirilir. Bu tarz kişiler için yeni insanların olmayacağı sadece onların sevildiği ve sevdiği bir dünya yeterlidir.

Siz Bir Stalkersınız

Kıskançlık normları içinde bir başka alan da sadece sevdiklerinizle kısıtlı olmayan tanımadığınız hayatlar ve insanlarla ilgili olan alandır. En büyük kanıtı bütün gün elden düşmeyen telefonlarda insanların sosyal medya hesaplarını gezmek ve araştırmak diyebiliriz. Bir arkadaşınızın sevgilisinin hangi mağazadan giyindiğini bile biliyorsanız iyi bir stalkersınız. Ve kıskançsınız.

Kendinizi Sürekli İnsanlarla Kıyaslarsınız

Sürekli insanlarla kendinizi kıyaslama yapıyorsanız ve bugün ne giymiş, ne demiş, nereye gitmiş, kiminle görüşüyormuş diye merak edip kendinizi bunlarla meşgul ediyorsanız kıskançsınız. Bir de bu insanları kafanızda sürekli kötüler yada onlar gibi olmak için çaba harcarsanız bu da kıskanç olduğunuzu kanıtlayan bir etkin sayılır.

Kıskanmanın Normal Bir  Duygu Olduğunu Savunursunuz

Her insan bu duyguyu yaşar abartacak ne var ki diyorsanız kabul etmediğiniz kıskançlık duygusunun bir belirtisidir bu. Aslında siz baya kıskançsınız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ