Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

KIŞA GİRDİĞİMİZ ŞU GÜNLERDE MALUM BİR TAKIM HAZIRLIKLAR YAPILMIŞTIR, PEKİ GARDROBUNUZ KIŞA HAZIR MI?

KIŞA GİRDİĞİMİZ ŞU GÜNLERDE MALUM BİR TAKIM HAZIRLIKLAR YAPILMIŞTIR, PEKİ GARDROBUNUZ KIŞA HAZIR MI?

Her mevsim geçişinde gardrop düzenlemesi bir kabusa dönüşebiliyor. Her yanınız kıyafetlerle dolar ve neyi nerede giyeceğinizi şaşırabileceğiniz gibi, bu kıyafetleri düzenlemek de altından kalkılması zor bir hal alır.

KIŞA GİRDİĞİMİZ ŞU GÜNLERDE MALUM BİR TAKIM HAZIRLIKLAR YAPILMIŞTIR, PEKİ GARDROBUNUZ KIŞA HAZIR MI?

Yaklaşan kış mevsimi için size gardrobunuzda yapacağınız düzenlemeler için birkaç ipucu vermek istiyoruz. Bu şekilde kışa girerken daha rahat ve kolay bir süreç geçirebilirsiniz.

Ayakkabı Rafını Temizlemek

Doğru olan yaz mevsimine girerken kışlık ayakkabıların temizliğini yaparak dolaba kaldırmaktır. Fakat genelde buna pek dikkat edilmez ve sonbahar mevsimine bırakılır. Kışlık ayakkabılarınızın temizliğini yaparken tekrar giymeyeceğiniz ve yıpranmış olan ayakkabılara veda ediniz. Gereksiz yer tutmalarının bir anlamı yok. Ayrıca yeni modellere de yer açmış olursunuz.

Kazaklarınızın Sınıflandırılması

Havalar serinlemeye başlayınca ve kazak giymek gerekince birçok kazağın içinde boğuşmanıza hiç gerek yok. Hepsini teker teker gözden geçirin. Çekmiş, yıpranmış, eskimeye yüz tutmuş ve canlılığı gitmiş kazakları bir kenara ayırma zamanı geldi. Bunları farklı aksesuarlar yapmak için söküp kullanabilirsiniz. Örneğin atkı, şal ve bere gibi. Dolabınızda da çok yer açılacaktır.

Askılarınızda Bulunan Kıyafetleri Organize Etmek

Gerek elbiseler gerekse birkaç parçadan kombinlenen askılarınızdaki kıyafetleri tekrar bir gözden geçirin. Size artık bir şey ifade etmeyen kombinlere veda edin ve yeni trend parçalarla kombinleyip yeni bir stil oluşturun.

İç Çamaşırı Çekmecenize Yeni Bir Düzenleme

Yıpranan, sizi rahatsız eden veya artık bedeninize uymayan iç çamaşırlarından hemen kurtulun. Kendinize kıyafetlerinizin altında kusursuzca duran iç çamaşırları alın. İç çamaşırı çekmecenizde yapacağınız değişimler size kışa girerken fazlaca heyecan ve mutluluk katacaktır.

Jean Pantolonlarınızı Gözden Geçirin

Kışın en çok kullanılan kıyafetlerden bir tanesi de jean pantolonlardır. Birkaçını çok sık kullandığımız halde bazılarını sadece dolapta bekletiriz. Bir türlü kombinleyemezsiniz ve  gereksizce dolabınızda yer kaplarlar. Gardrobunuzda yüksek bel, rahat kalıba sahip, skinny modellere öncelik veriniz. Bunlar kombinlemede sizi çok rahatlatacaktır. Kullanmadığınız jean pantolonlar dan kurtulun.

Aksesuarlar

Kışın en gözde süsüdür aksesuarlar. Atkılar, bereler, şallar ve birçok aksesuarlar bulundururuz. Bunları bölümlere ayırın ve kombinlenecek kıyafetlerinizle karşılaştırın. Eminiz ki hiç kullanmadığınız ve kullanmayacağınız birçok aksesuar geçen kıştan beri gardrobunuzu meşgul etmekteydi. Yenilere yer açmak için bunlardan kurtulma zamanı geldi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ