Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Kış Turizmi Nedir?

Kış Turizmi Nedir?

Kış turizmi kayak sporunun merkezinde bulunduğu ve buna uygun olan karlı ve eğimli alanlara yapılan seyahat, konaklama ve diğer hizmetlerden oluşan faaliyet ve ilişkilerin bütünü olarak tanımlanabilir. Özellikle aşk ve ilişkiler bakımından partnerlerin en güzel tatili yapabilme fırsatınıda sunmaktadır.

Kış Turizmi Nedir?

Kış turizm esas olarka, karlı ortamlara bağlı olan bir takım hareketleri ağırlıkla kapsadığı için, belli yükseklik ve eğime sahip olan, kayak ve diğer yürüyüş, tırmanış vb alışkanlıkların yapılabilmesine olanak sağlayan yerlerin varlığını öncelikle gerekli kılar.

Kış Turizminin Gelişimi

Kış Turizminin Gelişimi

Kış Turizminin Gelişimi

Kayak yapmaya uygun karın varlığı da, kış turizminin en önemli bileşenleri arasında yer almaktadır. Karın uzunca bir süre erimeden kalması, kayak yapılabilme süresini uzatacaktır.

Tatillerini genellikle yaz aylarında geçiren insanlar, bu alışkanlıklarını kış aylarında da sürdürmeye başladılar ve dağ – kış turizmi hareketlerinin hızlanmasına sebep olmuşlardır.

Dolayısıyla, bu yönde giderek hızla büyüyen talepleri karşılayabilmek için turizmde gelişmiş ülkeler, dağ ve kış turizminin yoğunlaştığı bölgelerde, çeşitli çalışmalar yapmışlardır. Özellikle Orta Avrupa ülkelerinden olan İsviçre ve Avusturya’nın Alp dağlarında yarattıkları müthiş turizm olanaklarının, yaz turizmi ile beraber önemli döviz girdisi sağlayan ülkeler ile yarıştıkları inkar edilemez bir gerçektir.

Yazımızı okuyanlar arasında iç çekenlerin çoğunlukta olduğunu tahmin edebiliyorum. Umarım en kısa zamanda hayal ettiğiniz tatil macerasına çıkarsınız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ