Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Kış Aylarında Bebeklerin Dolaplarında Olması Gerekenler

Kış Aylarında Bebeklerin Dolaplarında Olması Gerekenler

Kış mevsiminin soğuk havaları ile karşı karşıyayız. Bu soğuk havalardan bebek sağlığı için giyimlerine çok özen göstermemiz gerekmektedir.

Kış Aylarında Bebeklerin Dolaplarında Olması Gerekenler

Sağlık Açısından Yün Olmayan Kıyafetleri Seçmeye Çalışın

Alınan kıyafetin yün içerip içermediğine muhakkak dikkat edilmelidir. Egzaması olan çocuklarda yün kaşıntıya sebep olabilir. Cilde doğrudan teması olan kıyafetlerin %100 pamuk içermesine dikkat edilmelidir.

Çocuğunuz İçin Bir Şapka Kesinlikle Bulundurun

Vücut ısısı en çok vücudun baş bölgesinden kaybedildiği için çok soğuk havalarda mutlaka şapka giydirmek gerekmektedir. Şapka mutlaka kulakları kapatacak şekilde olmalıdır. Çocuğunuzun sevebileceği renkte ve modelde seçilen şapka itirazsız rahatlıkla kullanmanızı sağlayacaktır. Boyun bölgesinden de ısı kaybı fazla olacağından boyun bölgesini korumada boyunu kapatan kazak veya atkı giydirilebilir.

Soğuk Havalar İçin Eldiven Bulundurun

Çocuğunuzun soğuk havada üşümemesi için dolabında mutlaka eldiven bulundurun. Eldivenin %100 pamuk olmasına ve yün içermemesine dikkat edin. Ellerin rahat hareket etmesi önemli olduğundan eldiven alırken bu hususa dikkat edin.

Çocuğunuza Ayakkabı Alırken Su Geçirmez Olmasına Dikkat Edin

Ayakkabı alırken su geçirmeyen ve çocuğun ayağının rahat ettiği botların seçilmesi uygun olur.

Çocuğunuzun Giyeceği Çorapların Pamuklu Olmasına Özen Gösterin

Çoraplar cilde doğrudan temas ettiği için %100 pamuk içeren çorapların seçilmesi özellikle alerjisi olan çocuklarda çok önemli bir ayrıntıdır. Yünlü çoraplar kaşıntıya sebep olurlar.

Ceket Ve Palto Seçerken Su Geçirmez Olduğuna Emin Olun

Paltoların su geçirmemesi önemli olduğundan, su geçirmeyen kumaşlar seçilmelidir.Yaka kısımları yün içeren paltoların altına boyunlu %100 pamuk içeren kıyafetler giydirilebilir.

Bebeklerin Ve Çocukların Kıyafetleri Oldukça Önemlidir

Bebeklerde, özellikle de erken doğan bebeklerde cildin yağ tabakası ince olur. Bu yüzden ısı kayıpları çok kolaydır. Bu nedenle yetişkinlere nazaran bir kat daha fazla kıyafet giydirilmesi gerekir. Koltuk altından ölçülen vücut ısıları 37 derecenin altına düşmemelidir.

Bebek arabası ile dışarı çıkartıldığında bir battaniye ile korunması gereklidir. Bebekler için tulum çok uygun bir kıyafettir. Bebek kıyafetleri kolayca giydirilip çıkartılabilen, bacaklarını ve kollarını rahatlıkla içine alabilen, hareketleri engellemeyen kıyafetler olmalıdır.

Sonuç olarak çocukların dolaplarında mutlaka olması gereken kıyafetler kulakları da örten şapka, pamuk içeren eldiven, su geçirmeyen palto ve botlar, ayrıca kazaklar olmalıdır. Kış mevsiminde 2 veya 3 adet uyku tulumu,2 adet battaniye, 2 veya 3 adet sweatshirt her bebeğin dolabında bulundurulmalıdır. Cilde temas eden kıyafet seçiminde yün içermemesine mutlaka dikkat edin. Alerji sorunu olan çocukların çamaşırları sıvı deterjanla ve iyi durulanarak yıkanmalıdır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ