Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

KINANIN SAÇA OLAN FAYDALARI

KINANIN SAÇA OLAN FAYDALARI

KINANIN SAÇA OLAN FAYDALARI

Kına çok eski zamanlardan beri kullanılan bir bitkidir. Kına ağacından elde edilir. Kına alırken mutlaka güvendiğiniz bir yerden almaya özen gösterin. Kına tam olarak doğal bir boyadır. Kimyasal olmadığı için saçlarınıza zarar vermez. Saçlarınız daha parlak, daha gür ve daha sağlıklı olur. Saçları besleyerek sağlıklı uzamasına neden olur. Saçların kırılmasını engellediği gibi kepek problemine son verir. Saçlarınızın dökülmesini durdurur. Saçta, bitlerin yaşamasını engeller. Saç tellerini kalınlaştırdığı için kopmaları engeller. Saç derisindeki hastalıklardan korur. Saçları nemlendirir. Ayrıca saçınızı boyarken aynı zamanda saçınızı beslemiş olursunuz. Sizlere birkaç tane kına ile yapılabilen maske tarifi vermek istiyorum.

Kına İle Yapılan Saç Maskeleri

Saç uzunluğuna göre biraz kına, 2 tane yumurtanın sarısı, 2 veya 3 yemek kaşığı limon suyu ve 1 çay bardağı kadar yoğurdu karıştırın. Karışımı 20 dakika bekletin ve saçlarınıza uygulayın. 40 dakika beklettikten sonra yıkayın.

1 çay bardağı kına, 1 yumurtanın beyazı, 1 limonun suyu, 1 fincan Türk kahvesi ve yarım çay bardağı pancar suyunu karışımından oluşan bu maske malzemeler sırası ile konarak hazırlanır. Önce kınayı su ile iyice karıştırın. Kahveyi de ekleyerek 12 saat bekletin. Daha sonra ise limon suyunu, pancarı ve yumurta beyazını ekleyerek karıştırın. Saçınıza sürerek 3 saat kadar bekletin ve ardından yıkayın.

1 su bardağı ılık kefir ve yarım çay bardağı kınayı karıştırın. 20 dakika bekleterek saçlarınıza uygulayın. 50 dakika sonra yıkayın.

1 su bardağı ılık süt, bir yumurtanın sarısı ve biraz kınayı karıştırın. Saçlarınız ıslakken uygulayın ve 25 dakika bekletip yıkayın.

1 çay bardağı kına, 2 yemek kaşığı zeytinyağı, su ve 1 yumurtanın beyazı. Önce kınayı suda eritin. 12 saat sonra yumurta beyazını ve zeytinyağını ekleyerek karıştırın. 2 saat kadar saçınızda bekletin ve ardından yıkayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ