Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Kıbrıs Yakın Doğu Üniversitesi

Kıbrıs Yakın Doğu Üniversitesi

Yakın Doğu Üniversitesi 1988 yılında kurulmuştur. KKTC Milli Eğitim Bakanlığı’nın yayınladığı 17/1986 sayılı Milli Eğitim Yasası’na bağlı olarak Bakanlar Kurulu onayı ile Lefkoşa’da kurulmuştur.

Kıbrıs Yakın Doğu Üniversitesi

Yetkin öğretim kadrosuyla ve yüksek düzeyde eğitim olanaklarıyla uluslararası alanda öğretim gösteren bir yükseköğretim kurumudur. Yakın Doğu Üniversitesi, Uluslararası Mühendislik Eğitimi Topluluğu (IGIP) – UNESCO bünyesindeki Dünya Üniversiteler Birliği (IAU) – Avrupa Üniversiteler Birliği’ne (EUA) –  İslam Dünyası Üniversiteler Federasyonu (FUIW) – Uluslararası Saygın Medikal Akreditasyon Sistemi (JCI) ile 118 ulusal ve uluslararası kuruluşa tam üyedir.

KKTC Yakın Doğu Üniversitesi

Yakın Doğu Üniversitesi (NEU), çağdaş bir kampüs alanı içerisine yapılmıştır.

NEU 7 Fakülte – 90 bölüm – 196 mastır ve doktora programıyla eğitim vermektedir. 4 yüksekokul, 4 enstitü, 2 okul ve 28 araştırma merkeziyle elit öğrencilerine en iyi eğitim ve öğretim ortamı sağlamaktadır. Öğrencileri Atatürk ilke ve devrimlerini özümsemiş, kendine güvenen, sorumluluğunu bilen, akılcı, yaratıcı ve özgür düşünceye sahip bireyler olarak yetiştirmek en temel amacıdır.

Yakın Doğu Üniversitesi, kısa sayılacak zaman dilimi içerisinde gelişmiş Kıbrıs içinde en büyük eğitim ve kültür merkezi olmuştur. NEU, Kıbrıs Üniversiteleri içerisinde yüksek düzeyli bilim ve eğitim kurumu olarak yer almaktadır.

NEU de eğitim ücretlidir. Eğitim ücretlerine 5% KDV eklenir. Kayıt ücreti (sadece ilk kayıt esnasında), sosyal etkinlik ücreti (dönemlik) dâhil değildir.

Yakın Doğu Üniversitesi tarafından her yıl yapılan “Yakın Doğu Üniversitesi ( YDÜ ) Giriş ve Burs Sıralama Sınavı” sonucunda başarılı olan öğrencilere burs verilir.

NEU de eğitim alan bütün TC vatandaşı öğrenciler, Kredi Yurtlar Kurumu’na burs başvurusu yapma hakkına sahiptir. Bu burstan yararlanmak için öğrencilerin Kredi Yurtlar Kurumu’na (KYK) başvuru yapmaları gerekmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ