Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Kıbrıs Turizm Haberleri

Kıbrıs Turizm Haberleri

Dünyanın en büyük turizm fuarı ITB Berlin’de yerini almak için girişimlerde bulunan Kuzey Kıbrıs Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu ‘’Almanya pazarında ciddi bir çıkış yapacağız’’ dedi. Bu yıl 7- 11 Mart tarihleri arasında 52’incisi gerçekleştirilecek ITB Berlin 2018 Fuarı, dünya turizmi ve Kıbrıs turizm açısından çok büyük bir öneme sahiptir.

Kıbrıs Turizm Haberleri

2018 de Berlin’de gerçekleşecek olan fuara, Kıbrıs turizm sektörü de büyük önem vermektedir. KKTC Turizm ve Çevre Bakanlığının organize ettiği 130 metrekare alanda temsil edilen Kuzey Kıbrıs, Almanya pazarından umutlu. Gelen erken rezervasyonlarda bu durumu doğrulamaktadır. Dünyadaki fuarlara katılmanın en büyük avantajı, Kuzey Kıbrıs turizminin dünya basınında yer almasını sağlamasıdır. Kıbrıs Haberleri birçok sektör için de ilgi odağı olmuştur.

KKTC Turizm Haberleri

KKTC Turizm standında, görsel olarak da tanıtım yapılmakta, turizm taleplerindeki değişim de göz önüne alınarak, kitle turizminin yanı sıra, alternatif turizmle ilgili tanıtımlar ada yer verilmektedir. Almanya’nın Avrupa seyahat pazarında büyük bir potansiyeli vardır.

Kuzey Kıbrıs Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu sektörümüzle birlikte bu ilgiyi daha da yukarıya taşımak istiyoruz” dedi. KKTC Haberleri içinde, deniz-güneş-kum konsepti ile ülkenin eko, sağlık ve spor gibi farklı yönleri ile de tanıtılacak.

Bunun yanı sıra, Kıbrıs Türk Otelciler Birliği Başkanı Fethi Özboğaç ve Kıbrıs Türk Seyahat Acenteleri Birliği başkanı Erkan Kilim, KKTC’de turizm alanındaki en önemli sıkıntıların tanıtım ve ulaşım alanında yaşandığını söyledi. Hükümetin tanıtım ve reklam yapma konusunda devlet politikası olmadığını kaydetti ve tanıtım alanına bütçe ayırması gerektiğini söyledi. KKTC’de turizm alanında turistleri ağırlama konusunda otellerin kendilerini geliştirdiğini ancak devletin KKTC’nin tanıtımı konusunda yeterli girişimlerde bulunmadığını ifade eden Özboğaç, “KKTC’nin tanıtımı konusunda büyük sıkıntı yaşanıyor. Dünya çapında tanıtım konusunda devlet politikası yok. Özellikle, İngiltere pazarı bu nedenle büyük azaldı. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin turistler için birinci pazarı Türkiye, ikinci pazarı ise İngiltere’dir. Ancak şu anda İngiltere’de bulunan turistlerin KKTC’ye gelmesi için reklam yapılmıyor” dedi. . Ayrıca, Güney Kıbrıs’ın, KKTC’ye yurt dışından tur düzenleyen tur operatörlerine, KKTC’nin ‘yasadışı, emniyetsiz’ bir ülke olduğuna dair kanıt gönderdiğini ifade eden Fethi Özboğaç, söz konusu durumun KKTC’nin turizm sektörünü olumsuz etkilediğinden yakınarak Dışişleri Bakanı ile bu konu hakkında görüşerek, yasalara göre çözüm bulunması konusunda talepte bulunacaklarını da sözlerine ekledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ