Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Kıbrıs Sağlık Haberleri

Kıbrıs Sağlık Haberleri

Kıbrıs Sağlık Haberleri yapanlar, Kıbrıs’ta özel klinikler ve hastanelerde insanlara üst düzey sağlık hizmeti verildiğinin bilgilerini aydınlatıcı bir şekilde insanlara duyurmaktadır. Birçok haber kaynaklı sitelerde, Kıbrıs’ın bütün ilçelerinde, teknolojinin bütün imkanlarından faydalanılarak tasarlanmış devlet ve özel hastaneleri, hasta olan insanlara hizmet vermektedir.

Kıbrıs Sağlık Haberleri

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde sağlık hizmetlerinden faydalanan vatandaşlar ve turistler burada bulunan hastanelerde ve sağlık kuruluşlarında almış oldukları hizmetten son derece memnun olduklarını söylemektedirler. Kıbrıs’a gelecek olan turistlerin, kullandıkları özel reçeteli ilaçlar dışındaki, her türlü ilaçları kolaylıkla bulmaları mümkündür. Kıbrıs Sağlık güvencesi, düzenleme ve yönetme şekli bakımından,  nüfusun tamamına yakını sağlık konusunda güvence altına alınmıştır.

KKTC Sağlık Haberleri

KKTC’de çalışan işçiler ve memurlar, Kıbrıs Sağlık Kartları ile hizmet almaktadır. Gelir düzeyi az olan yoksul insanlar, gelir düzeyini belirten belgelerle başvuruda bulunarak sağlık hizmetlerinden faydalanabilmektedir. KKTC Sağlık konusunda hizmet verilmesi bakımından önemli bir başarıya ev sahipliği yapmaktadır. KKTC’de sağlık eğitmenliği eğitimi veren kurumlar bulunmamaktadır.

Sağlık konusundaki bu açık yurt dışından karşılanmaktadır. Hemşirelik alanında eğitim verilmektedir. Basın, yayın kuruluşları ve internet üzerinden KKTC Haberleri yayınlanmaktadır. Çocuk sahibi olmak için Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne giden aileler hakkında çokça haberler yapılmaktadır. Eğlence mekanlarıyla da ilgi çeken ada da KKTC Sağlık Bakanı Filiz Besim, “Gece kulüpleri sağlığa uygunluk açısından oldukça korkunç durumda” gece kulüplerinin ya yasallaşacağını ya da kapatılacağını belirtti. İç işleri Bakanlığı, Sağlık ve Çalışma bakanlığı ekipleri gece kulüplerine denetimlere başlamıştır. KKTC’de sağlık alanında çok ciddi sıkıntıları olduğuna söyleyen KKTC Sağlık Bakanı Filiz Besim, “Kronik sıkıntılarımız var. Sağlıkta seferberlik ilan edilmeli. Olağanüstü hal ilan edilmeli” diye konuştu. Kıbrıs Haberleri hemen hemen bütün yayın kuruluşlarında yayınlanmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ