Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Kıbrıs Lefke Avrupa Üniversitesi

Kıbrıs Lefke Avrupa Üniversitesi

Lefke Üniversitesi, doğal ve tarihi güzellikleri ile Akdeniz’in bir başka mavi göründüğü koya sahip bir tepede kuruludur.  Sakin ve huzurlu günlük yaşamı ve öğrencilerle dost halkıyla Kıbrıs’ın cennet köşelerinden biri olan Lefke Bölgesinde yer almaktadır.

Kıbrıs Lefke Avrupa Üniversitesi

Kıbrıs Bilim Vakfı tarafından 1990 yılında faaliyete geçen Devlet Vakıf üniversitesidir. Türkiye Yükseköğretim Kurumu (YÖK) tarafından kurulduğu ilk yıldan itibaren tüm bölümlerine denklik verilmiştir.

Kıbrıs, eğlence merkezleri, gezilecek yerleri ve yükseköğrenim için dünya ülkelerince takip edilmektedir. Günümüz koşullarında internet vasıtasıyla Kıbrıs Üniversiteleri hakkında kolayca bilgi edinilmekte, KKTC’nin tüm gelişmeleri rahatlıkla izlenebilmektedir.

KKTC Lefke Avrupa Üniversitesi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin batıdaki eğitim meşalesi olan Lefke Üniversitesi, mükemmel altyapı ve teknolojik donanıma sahiptir. Üniversitemiz, konusunda uzman, başarıl ve seçkin akademik kadrosu ile bilgi çağının gerektirdiği yeteneklere ve teknolojiye sahip, eğitim, sağlık, sanat, iletişim gibi alanlarda bilgi ve tecrübe sahibi, araştırmacı ve yenilikçi bireyler yetiştirmeyi amaç edinmiştir.

Lisans ve Ön lisans Programları

Hukuk Fakültesi – Fen ve Edebiyat Fakültesi

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi- Eczacılık Fakültesi

İletişim Bilimleri Fakültesi – Mühendislik Fakültesi –  Dr. Fazıl Küçük Eğitim Fakültesi –

Sağlık Bilimleri Fakültesi – Mimarlık Fakültesi – Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi –

Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu – Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Sağlık Yüksekokulu – Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu – Meslek Yüksekokulu (2 yıllık)

Adalet Meslek Yüksekokulu  (2 yıllık) – Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu (2 yıllık)  ve Hazırlık Okulu bulunmaktadır.

Sadece KKTC uyruklu öğrenciler kayıt yaptırabilir.

Kayıt ücreti yıllık eğitim ücretleri içindedir. Tüm ücretlere  % 5 KDV ve Zorunlu Sağlık Sigortası ücreti eklenir. Eğitim-Öğretim ücreti iki taksitte (Eylül-Şubat) ödenir.

Yıllık Eğitim – Öğretim harçları taksitler halinde yıl içinde 8 taksite kadar ödenebilir. Daha detaylı bilgi Mali İşler Müdürlüğünden edinilebilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ