Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Kıbrıs Girne Amerikan Üniversitesi

Kıbrıs Girne Amerikan Üniversitesi

Üniversite Caddesi, P.K. 5, Karmi Kampüsü, Karaoğlanoğlu, Girne / KKTC adresinde yer alan Girne Amerikan Üniversitesi,1985 yılından itibaren çağdaş ve yenilikçi yaklaşımı ile sürekli gelişmekte ve eğitim standartlarını yükseltmektedir.

Kıbrıs Girne Amerikan Üniversitesi

Kurucuların hedefi, topluma yaratıcı, yetenekli, bilgili ve eğitimli bireyler kazandırmaktır. Kıbrıs Girne Amerikan Üniversitesi, Mühendislik –  Mimarlık – İşletme ve Ekonomi – Hukuk – İletişim-Beşeri Bilimler – Eğitim – Sağlık – Denizcilik ve Havacılık alanlarında uzman akademik kadrosu ile eğitim vermektedir.

KKTC Girne Amerikan Üniversitesi

Kıbrıs, özel üniversitelerin olduğu bir ülkedir. Girne Amerikan Üniversitesi, Kıbrıs Üniversiteleri arasında ilk kurulan üniversitedir. Bu üniversite de öğrenim görmek ücrete tabidir. Türkiye Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) başta olmak üzere, bulunduğu coğrafyanın “diploması en geçerli” üniversitesidir. Tüm dünyada tanınan GAÜ 27 ayrı akreditasyona sahiptir.

Kıbrıs Girne Amerikan Üniversitesi, 1995 yılından bu zamana, ABD – Rusya – Beyaz Rusya –  Hindistan – Kazakistan – Pakistan – Sri Lanka – Kırgızistan – Türkiye – Polonya – Birleşik Krallıklar – Çek Cumhuriyeti ve Hong Kong’da eğitim ortaklıkları kurmuştur. Bu ortaklıklar, öğrencilerin farklı kültürleri tanıma ve öğrenme deneyimleri kazanmalarına olanak sağlamak için, öğrenci ve fakülte değişimlerini kapsamaktadır.

GAÜ, öğrenci sayısı oranına göre en yüksek doktoralı akademisyen bulunduran üniversitedir. Öğrenci sayısına göre en yüksek bilgisayar kapasitesine sahiptir. GAÜ kütüphanesi, 2008 den bu yana, dijital kütüphane kaynaklarının uygulanması olan kütüphane bilimi devriminde ön planda olmuştur. Şu anda birçok sınıfta bütün derslerin Power Point sunumları ve MP4 sürümleri bulunmaktadır.

GAÜ de tüm ücretlere %5 K.D.V uygulanır. Üniversitemizin Burssuz Kontenjanlı Programını;

  1. Sırada Tercih eden Öğrencilere; %50 Burs
  2. Sırada Tercih eden Öğrencilere; %25 Burs
  3. Sırada Tercih eden Öğrencilere; %20 Burs verilecektir.

Hukuk, Eczacılık ve Pilotaj programları Tercih Sıralama Bursu avantajlarına dâhil değildir.

Diğer ÖSYM Bursu veya İndirimler, Tercih Sıralaması Bursu ile birleştirilemez.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ