Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Kıbrıs Emlak Haberleri

Kıbrıs Emlak Haberleri

Kıbrıs Emlak Haberleri, yatırımcılar için önemli bir yere sahiptir. Kıbrıs’ta ev almak isteyenler, otel almak isteyenler, iş yeri almak isteyenler bu haberleri ilgiyle izlemektedir.

Kıbrıs Emlak Haberleri

Yabancı yatırımcıların ve Türk yatırımcıların talepleriyle KKTC emlak piyasası hareketlendi. Sahibi olmayan inşaat bulunmamakta, arazi satışları adeta çıldırdı.

KKTC Emlak Haberleri

Türkiye’den yatırımcılar, KKTC’de yatırım yapmak için adeta sıraya girerken Rus yatırımcılar da dikkatlerini KKTC’ye çevirdi. Kıbrıs Türk Emlakçılar Birliği’ne göre 10 bine yakın Rus vatandaşı son 3 yıl içerisinde KKTC’de konut ve arazi satın aldı.

Kıbrıs Haberleri yurtiçi ve yurtdışı basın, yayın organlarıyla ve internet üzerinden dünyadaki insanlara iletilmektedir. KKTC Haberleri dünya emlak piyasasında da yer almaktadır.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin iklimi ve doğal güzellikleri ve güvenli bir ülke olması, yabancı yatırımcıyı çekerken, emlak fiyatlarının hem Türkiye’deki hem de Güney Kıbrıs’ta ki emlak fiyatlarına göre çok daha ucuz olması da emlak piyasasında hareketliliği coşturdu.

Özellikle Rus ve İskandinav ülkesi vatandaşlarının Akdeniz iklimine ve ucuz olan KKTC’ye ilgisi çok yüksektir. Bu ilgi güney Kıbrıs içinde aynı durumdadır, güney Kıbrıs’ta yaşayan 100 bin civarında Rus vatandaşı bulunmaktadır.

Güney Kıbrıs’ta 2+1 daire fiyatları 270 ile 300 bin Euro arasında değişmektedir. Kuzey Kıbrıs’tan 90-100 bin Euro civarında oldukça iyi durumda yeni bir 2+1 daire alınabilir. Bu yönde ciddi bir potansiyel ve talep var. KKTC’de emlak alımı her zaman kazançlı bir yatırım olmuştur.

««« Önceki Yazımız
Sonraki Yazımız »»»
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
maltepe escort