Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Kıbrıs Eğitim Haberleri

Kıbrıs Eğitim Haberleri

KKTC’de Türkiye Milli Eğitim Bakanlığının hazırladığı öğretim programları ile uyumludur. Zorunlu eğitim; iki yıl okul öncesi, beş yıl ilköğretim ve üç yıl da ortaokul olmak üzere toplam 11 yıldır. Sosyal bilgiler dersinde başkent olarak Ankara tarih dersinde ise Anadoluyu öğrenirler.

Kıbrıs Eğitim Haberleri

Okullarda KKTC milli bayramları olmak üzere, Türkiye’nin bayramları da kutlanmaktadır. KKTC Haberleri aynı Türkiye de olduğu gibi gerek internet üzerinden gerekse, TV ve radyo kanalları aracılığıyla yakından takip edilebilmektedir.

KKTC Eğitim Haberleri

KKTC Haberleri, eğitim içinde önemli bir yer tutar. KKTC Eğitim sistemi bu haberlerde ayrıntılarıyla anlatılır.

Kıbrıs Haberleri yüksek öğrenim görmek isteyen öğrencilerinde ilgi odağındadır. Kıbrıs Eğitim alanında çok ileri düzeyde değildir. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti üniversitelerini sınırlı sayıda ülke tanımaktadır. KKTC’de günümüzde; 1 meslek okulu, 4’ü yurtdışı merkezli, 14’ü yerel merkezli, toplam 19 aktif yüksek öğrenim kurumu yer almaktadır.

Yurtdışı Merkezli Üniversiteler

University of the West of Scotland -İTÜ-KKTC Eğitim-Araştırma Yerleşkeleri

Orta Doğu Teknik Üniversitesi  – Anadolu Üniversitesi

KKTC Merkezli Üniversiteler

Atatürk Öğretmen Akademisi – Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi  –  Akdeniz Karpaz Üniversitesi – Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi  – Doğu Akdeniz Üniversitesi – Lefkoşa İngiliz Üniversitesi – Girne Amerikan Üniversitesi – Girne Üniversitesi  – Kıbrıs Amerikan Üniversitesi – Kıbrıs İlim Üniversitesi – Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi – Lefke Avrupa Üniversitesi  – Polis Okulu Müdürlüğü – Uluslararası Final Üniversitesi – Yakın Doğu Üniversitesi

Açılacak Olan Kıbrıs Üniversiteleri

Avrupa Liderlik Üniversite – Kıbrıs Bahçeşehir Üniversitesi – Cihan Azad Üniversitesi – Akdeniz Araştırma ve Bilim Üniversitesi – Lefkoşa Kozmopolit an Üniversitesi – Metropolit an Üniversitesi- Çukurova Üniversitesi – Gazi Üniversitesi bulunmaktadır.

Bu üniversiteler sayesinde yüksek öğrenim alanında birçok yerli ve yabancı öğrencilere ev sahipliği yapmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ