Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Kıbrıs Doğu Akdeniz Üniversitesi

Kıbrıs Doğu Akdeniz Üniversitesi

İsmet Paşa Bulvarı, Kıbrıs Gazimağusa’da yer alan DAÜ kampüsünde, 5 Yüksek Okulda ve 11 Fakültede toplam, 81 yüksek lisans ve doktora, 100 ön lisans ve lisans programı bulunmaktadır.

Kıbrıs Doğu Akdeniz Üniversitesi

Kıbrıs Üniversiteleri içerisinde Doğu Akdeniz Üniversitesi, uluslararası akreditasyonları, uluslararası öğretim ortamı ve dünyanın her yerinde geçerli diplomasıyla öğrencilerini girişimci,  yaratıcı, küresel düzeyde rekabete hazır gençler olarak yetiştirmekte ve onları uluslararası kariyer için eğitmektedir. Kıbrıs, 1 meslek okulu, 4’ü yurtdışı merkezli, 14’ü yerel merkezli, toplam 19 aktif yükseköğrenim kurumunun olduğu bir adadır.

KKTC Doğu Akdeniz Üniversitesi

DAÜ, KKTC içerisinde 3000 dönümlük arazi üzerine kurulmuş eğitim binaları ve laboratuvarlarıyla, kültür faaliyetleriyle,  kapalı ve açık spor salonlarıyla eşine az rastlanan bir kampüs üniversitesidir. Doğu Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesinin tüm bölümlerinin Amerika’da Teknoloji ve Mühendislik Programlarını denetleyen ABET kurumundan akreditasyonu vardır. Mühendislik alanında dünyadaki en saygın akreditasyonu olan bu akreditasyona, DAÜ ile birlikte Türkiye`de sadece beş üniversite sahiptir.

Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nün MİAK – Eğitim Fakültesi İngiliz Dili Eğitim Bölümü’nün AQAS – İşletme ve Ekonomi Fakültesi, Turizm Fakültesi ile Bilgisayar ve Teknoloji Yüksek Okulu’nun ise FIBAA – Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu TEDQUAL

Bilgisayar ve Teknoloji Yüksek Okulu Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri Programı ASIIN – Yabancı Diller ve İngilizce Hazırlık Okulu’nun ise EDEXCEL den akreditasyonu vardır. İşletme ve Ekonomi Fakültesi AACSB ye üyedir. Türkiye’de sadece üç üniversite AACSB üyesidir.

DAÜ de öğrenim ücretlidir. Bu ücretler her akademik yılın başında belirlenir. Öğrenciler her dönem kayıt yenilemek zorundadırlar. Yıllık öğrenim ücreti iki eşit taksitte halinde ödenebilir. Ayrıca her dönem vade farkı koşuluyla dört taksitte ödeme olanağı da bulunmaktadır.

DAÜ burslu olarak okuma olanağı sunmaktadır. İngilizce Hazırlık eğitim programı gerektiren bölümler için bir yıl hazırlık sınıfı olmak üzere, öğrencinin yerleştirildiği bölümün normal eğitim süresi kadardır. Belirlenen süreyi aşmaları halinde, öğrencinin kayıt yaptırdığı dönemdeki, ödediği öğrenim ücreti, ilgili öğrenciden talep edilmektedir. Birden fazla burs ve / veya indirim hakkı kazanan öğrenciler bu hakların yalnızca bir defa yararlanabilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ