Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Kıbrıs Akdeniz Karpaz Üniversitesi

Kıbrıs Akdeniz Karpaz Üniversitesi

Kıbrıs adasında, Şehit. M. Ruso caddesi No: 79 KÜÇÜK KAYMAKLI/ LEFKOŞA/KKTC adresinde yer alan Akdeniz Karpaz Üniversitesi 2012 yılında kurulmuştur.

Kıbrıs Akdeniz Karpaz Üniversitesi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin başkenti Lefkoşa’da eğitim ve öğretimini sürdürmektedir. 2014 yılında ikinci kampüsüyle, eğitim kalitesini, uluslararası düzeyde mesleki bilgi, beceri ve donanımlarıyla hoşgörülü, kendine güvenen ve girişimci bireyler yetiştirerek artırmayı temel amaç edinmiştir.

Öğrencilerin, bilimsel bilgiyi deneyerek, inceleyerek, araştırarak ve günlük yaşamda kullanarak, yaşayarak öğrenmelerini amaç edinmiştir.

KKTC Akdeniz Karpaz Üniversitesi

Kıbrıs Üniversiteleri içerisinde AKÜN, kurulduğu günden itibaren okul – sanayi işbirliğini kullanarak akademik araştırmaları ve çalışmaları üretim içinde eğitim yaparak faydaya dönüştürmektedir. Dünya üniversiteleri seviyesine ulaşmak ve dünyaca tanınmış bir diploma sahibi olması için bazı uluslararası üniversiteler ile anlaşmalar yapmıştır. College of Tourism & Hotel Management (COTHM) – B.H.M.S. Business & Hotel Management School – Switzerland, Superior University bunlardan bazılarıdır.

İşletmecilik Meslek Yüksekokulu – Havacılık Meslek Yüksekokulu – Amerikan Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu – Mutfak Sanatları Meslek Yüksekokulu ve Muhasebecilik Meslek Yüksekokulu’nda toplam 10 ön lisans programı vardır. İşletme Fakültesi – Turizm ve Otel İşletmeciliği Fakültesi ve Hukuk Fakültesinde toplam 9 lisans programı; Sosyal Bilimler Enstitüsünde ise 12 yüksek lisans programı ile eğitim hizmetine devam etmektedir.

Akdeniz Karpaz Üniversitesi, gelişimini ve başarısını yükseltmek için her türlü çabayı göstermektedir.

Kayıt yapma hakkı kazanan öğrenci ya da vekili YÖK tarafından belirlenen süre içerisinde ilgili bölüme başvuru yapmalıdır. Yetenek testiyle bir bölüme kabul olan öğrenci adayları, yönetim Kurulu tarafından belirtilen süre içerisinde kayıt yaptırmalıdır. Yanlış veya yanıltıcı beyan yapılan başvurular reddedilecektir. Bu bilgilere dayanarak kazanılan bütün haklar geçersizdir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ