Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Kediler Nankör Müdür?

Kediler Nankör Müdür?

Kediler hakkında bir sohbet yapıldığı zaman genellikle çoğu kişinin ortak fikri hep aynıdır. “Kediler nankördür”. Bu en fazla kabul görülen bir cevap olsa da Can Dostlar olarak elimizden geldiğince bu konuyu açığa çıkartmaya çalıştık.

Kediler Nankör Müdür?

Evcil Kedi

Evcil Kedi

Bu çok yanlış bilinen bir kavramdır. Her canlı kendi doğasında yaşar ve kendine özgü bir yaşam şeklinde hayatını sürdürür. Kedilerin yalnız yaşadığı sanılsa da aslında onlar yalnız yaşayan soliter canlılar değildirler. Kediler akraba dişi kedilerden oluşmuştur ama bağları olmayan bir kolonileşme içerisindedirler. Bir kediyi hayatınıza dahil etseniz de aşağı yukarı durum bu şekilde olacaktır.

Kedilerin kendilerine özgü bir karakterleri vardır.

Kedilerin Karakterleri Vardır

Kedilerin Karakterleri Vardır

Onları canınız her istediğinde sevemezsiniz. Eğer bir kedi kendi canı istiyorsa size kendini kendi istediği zamanda sevdirir. Her gün beslemekte olduğunuz bir kedi bir anda ortadan kaybolursa sizi terk ettiği düşüncesine kapılmayın.

Kediler yaralandığı veya hastalandığı zamanlarda saklanmayı tercih ederler. Siz ona çok iyi bakıyor olabilirsiniz ve onu her gün besliyor ihtiyaçlarını karşılıyor olabilirsiniz hatta size ve sizin ortamınıza son derece bağlı olsa da hiçbir şey yokken ortadan kaybolsa da sakın nankör kedi işte beni terk etti diye düşünmeyin.

Eğer kedileri seviyorsanız onların kendilerine özgü karakter yapılarına da saygı duymanız gerekir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Kedi Resimleri dedi ki:

    Kediler kadar narin ve temiz hayvan yok bence yazıyı severek okudum Kedi Blog sayfası olarak takipteyiz.

BİR YORUM YAZ