Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Kaş Dökülmesinin Nedenleri Ve Doğal Çözümler

Kaş Dökülmesinin Nedenleri Ve Doğal Çözümler

Kaşlarınız belirli zamanlarda dökülüyor mu? Yazımızda kaş dökülmesi ve nedenleri hakkında çözümleri bulacaksınız.

Kaş Dökülmesinin Nedenleri Ve Doğal Çözümler

Kaş yüzdeki ifayi tanımlayan önemli bir unsur olup, yanlış kaş alımı ve stres gibi nedenler kaşların dökülmesine, hatta bir daha çıkmamasına sebep oluyor. Öyle ki birçok kişi için bu kabusa bile dönüşüyor. Kaş dökülmesini önlemek için doğal yöntemlere başvurabilirsiniz.

Kaşlarımız Neden Dökülür?

Kaşlarımız Neden Dökülür?

Kaşlarımız Neden Dökülür?

Kaş evrimsel süreç içerisinde önemlidir. İfedelerimizi karşıya iletmede son derece etkilidir. Karşımızdaki kişiye karşı tehlikeli olup olmadığımızı, dost mu yoksa düşman mı olduğumuzu en iyi şekilde anlatır. Ayrıca karşılıklı iletişimde son derece önemlidir. Peki kaşlar neden dökülür? İşte en önemli nedenleri;

Cilt Problemi

İltihablı cilt hastalıkları, egzama ve sedef gibi rahatsızlıklar kaş köklerine zarar vererek dökülmelerine sebep olur. Tedevi edilebilen bu hastalıklardan sonra kaşlar yeniden çıkar.

Kaşa Yapılan Piercing

Piercing kaş köklerine yapıldığı zaman bir müddet sonra kaşlarda dökülme meydana gelir. Tüm kaş dökülmese bile bölgesel olarak kaşlarda dökülme yaşanır.

Hormonal Bozukluklar

Troid hastalıkları ve hamilelik dönemlerinde hormonal dengede değişimler yaşandığından kaşlar dökülebilir.

Kaş Koparma

Kaşların şeklinde değişiklik yapmak için evde veya kuaförde yapılan uygulamalar kaşlarda dökülme yaratır. Yanlış alınan kaş sonucunda bazı zamanlarda uzama olmaz ve bölgesel dökülmeler yaşanabilir.

Yoğun Stres

Birçok hastalığın sebebi olduğu gibi kaş dökülmelerinin de en büyük düşmanı strestir.

Kaş Dökülmelerini Engelleyecek Doğal Yöntemler

Kaş Dökülmesine Doğal Yöntemler

Kaş Dökülmesine Doğal Yöntemler

Yağlar

Hint yağı, zeytin yağı, badem yağı kıl köklerini güçlendirici etkiye sahiptir. Saydığımız bu yağlar ile kaş köklerinize masaj yapın ve 30 dakika boyunca bekletin. Ardından yıkayın.

Süt

Süt protein kaynağıdır ve kaşlar için oldukça etkilidir. Kaşlar kaş tarağı ile tarandıktan sonra pamuklu çubukla sütü kaş diplerine sürün. Süt 20 dakika içerisinde kuruyacaktır. Bunu günde iki kez uygulayın ve yıkayın.

Soğan Suyu

Soğan etkili bir antioksandır. Kıl köklerinin gelişmesinde de çok etkilidir. Rendelenen soğanı bir tülbentte sıkarak suyunu çıkartın. Bu su ile kaşlara 5 dakika sürecek masaj uygulayın. Kuruduktan sonra yıkayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ