Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

KARBONATIN FARKLI KULLANIM ALANLARI

KARBONATIN FARKLI KULLANIM ALANLARI

Bildiğiniz gibi karbonat, sadece mutfakta kullanılmaz. Artık, kimyasal temizlik maddelerinden uzak durmaya çalışan insanlar, ilaç kullanmak istemeyenler alternatif olarak karbonatı kullanmak istiyorlar, ayrıca sağlık açısından da doğal ürün olarak bilinmektedir. Şimdi nerelerde kullanabileceğimize beraber bakalım.

KARBONATIN FARKLI KULLANIM ALANLARI

1- Mısır nişastası ile karbonatı karıştırıp koltuk altınıza sürdüğünüzde, doğal bir koku giderici elde edebilirsiniz.

2- Mide rahatsızlıklarına iyi gelir. Karbonat ile suyu karıştırıp, ağrı başlar başlamaz içtiğinizde, ağrıya iyi gelecektir.

3- Limon suyuna karbonat ekleyerek, sebze ve meyvelerinizdeki kimyasal atıklardan kurtulabilirsiniz.

4- Haftada birkaç defa kullanarak, dişlerinizdeki lekelerden ve bakterilerden kurtulabilirsiniz. Her gün kullanmak diş sağlığı açısından diş etlerine zarar verebilir.

5- Ağzınızda oluşan yaralar için de kullanabilirsiniz. Karbonatlı su ile ağzınızı çalkalayıp bu yaralardan kurtulabilirsiniz.

6- Tıkalı lavaboları açmakta çok faydalıdır. Karbonatın faydaları oldukça çok fazladır, karbonatı giderlerin ağzına dökün ve sıcak suyu üzerine boşaltın.

7- Suyun içine karbonat karıştırarak, buzdolabını temizleyebilirsiniz. Ayrıca bulaşık makinesinde deterjan gözüne koyarak kimyasallardan arınabilirsiniz.

8- Çelik malzemelerin parlatılmasında kullanabilirsiniz. Böylece çelik eşyalarınıza zarar vermeden temizlik yapabilirsiniz.

9- Bitkilerinizdeki zararlı böceklerden kurtulabilirsiniz. Çiçeklerinizi daha uzun ömürlü yapabilirsiniz.

10- Karbonatın farklı kullanım alanları arasında, saç bakımı içinde önemli bir yeri bulunmaktadır. Saçlarınıza sulandırıp sıkarak, klordan arına bilirsiniz. Bunu banyodan önce uygulayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ