Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Kalp Krizine Karşı Önlem Almak Elinizde

Kalp Krizine Karşı Önlem Almak Elinizde

Kalp rahatsızlığı günümüzün en önemli ölüm sebeplerinden birisi oldu. Eskiden yaşlılarda daha sık görülen kalp rahatsızlıkları artık sağlık sektörünün ön sıralarda yer alan önemli bir bölümünü teşkil ediyor. Kalp rahatsızlıkları günümüzde gençlerde de sıklıkla görülmektedir.

Kalp Krizine Karşı Önlem Almak Elinizde

Kalp rahatsızlıkları ve kalp krizi ciddi bir hastalıktır. Bu nedenle önlem almak çok önemlidir. Ayrıca Kalp krizine karşı önlem almak elinizde olup bu önlemleri bilmek gereklidir. Kontrollere başlama yaşı 20’dir. 40 yaş ve üzeri olanlar ise her 3 yılda bir kardiyolojik kontrollerini yaptırmalıdır.

Kalp Hastalıklarının Başlıca Sebepleri

Kalp Hastalıkları

Kalp Hastalıkları

Kalp yapısındaki anormal durum, Kalbe kan akışını sağlayan damarlarda rahatsızlık ve ritim bozukluğu kalp rahatsızlıklarının başlıca sebeplerindendir. Fazla miktarda şeker ve tuz tüketimi, genetik durum, sigara kullanımı, diyabet hastalığı kolesterol, fazla kilolar, spor yapmaktan uzak durma ve stres altında olan kişiler bu sağlık problemlerinden dolayı kalp hastalıkları açısından risk altındadırlar.

Günümüz yaşam koşulları teknoloji ve birçok faktör değişime uğramıştır. Stres de günümüz koşulları içerisinde çok büyük bir etkendir. Kalp krizine engel olmak için stres ve stresli ortamlardan mümkün olduğunca uzak durulması gerekmektedir.Sigara tüketimi ve ağır iş koşulları kalp krizini tetikleyen faktörlerdir.

Uzmanlar kalp krizini önlemek adına genç yaşlardan itibaren kolesterol, kan basıncı ve kan şekeri değerlerinin sürekli kontrol edilmesi konusunda uyarmaktadır. Ayrıca 40 yaş ve üzeri kişilerin 3 yılda bir olmak üzere kardiyoloji uzmanına kontrollerini yaptırmaları gerekmektedir. Sağlıklı ve uzun bir hayat sürmek için kalp krizi riskine karşı önlem alınız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Hasta Yatakları dedi ki:

    Hasta Yatakları hizmeti veren firmamız her türlü teknoloji entegreli kiralık hasta yatağı üretim, kiralama ve satışını yapmaktadır.

BİR YORUM YAZ