Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

KADINLARIN CİNSELLİK KONUSUNDA YAPTIĞI EN BÜYÜK HATALAR

KADINLARIN CİNSELLİK KONUSUNDA YAPTIĞI EN BÜYÜK HATALAR

KADINLARIN CİNSELLİK KONUSUNDA YAPTIĞI EN BÜYÜK HATALAR

Yapılan araştırmalar boşanmayla sonuçlanan evliliklerin beşte birinde boşanmaların çiftler arasındaki cinsel sorunlar dan kaynaklandığını ortaya çıkardı. Bu yazımızda kadınların cinsel hayatlarında çok sık tekrarladığı hatalardan söz edeceğiz.

Şu bir gerçek ki kadınlarla erkeklerin cinsellik konusunda birçok farklılıkları vardır. Dolayısıyla beklentiler de birbirinden farklı olacaktır. Bilinen bir gerçek var ki maalesef kadınlar cinsellik konusunda erkeklerden daha az bilgi sahibidir. Ve bu bilgiler daha sınırlıdır. İşte bu  eksik bilgiler sonucunda kadınlar cinsellik konusunda bazı sıkıntılar yaşayabilmektedir.

Yaşamakta Olduğu Cinsel Sorunları Görmezden Gelmek

Çiftlerin kendilerini birbirine en yakın hissettikleri anlar cinsellik yaşadığı anlardır. Maalesef birçok kadın için bu sadece bir görev gibi algılanmaktadır. Kendiyle ilgili yaşadığı sorunlara odaklanmaktan kaçarlar. Sağlıklı bir cinsellik için herhangi bir sorun varsa buna odaklanmak gereklidir.

Cinselliğin Başlayıcı Anı Karşı Taraftan Beklemek

Genelde kadınlar birçok kaygılarla cinselliğin hep karşıdan gelmesi gerektiğini düşünür.  Bunu kendinin başlatmasının tuhaf veya ayıp bir duygu olduğunu düşünür. Karşı tarafın onu aşırı cinsellik düşkünü bir kadın olarak algılayacağını düşünür ve kaygı duyar. Ahlaksız ve basit değerlendirilme korkusu yaşar, halbuki kadınların başlattığı cinsellikle erkekler kendilerini daha fazla güven duyarlar.

Cinselliği Amaç Olarak Kullanmak

Bazen kadınlar isteklerini yerine getirmek için cinselliği amaç olarak kullanmayı seçerler. Eğer istekleri yerine getirilmezse uzak durup cinsel açıdan cezalandırma yolunu seçerler. Halbuki cinsellik yakın olmanın doruk noktasıdır. Bu davranış erkeği soğutur ve uzaklaştırır. Hatta daha da kötüsü her cinsellik sonunda bir istek geleceğini düşünen erkek cinsel beraberlikten kaçar.  İstediklerinizi cinsellik amaçlı ifade etmeyin.

Partnerle Cinsellik Hakkında Konuşmamak

Cinsellikte anlaşılmak önemlidir. Fakat maalesef kimse diğerinin neden hoşlanıp neden zevk aldığını bilmemekte sadece tahmin etmektedir. Eğer cinsellik hayatın önemli bir parçası ise tahminler yaşanmamalıdır. Eğer hoşlandığınız ve zevk aldığınız şeyleri partnerinizle konuşursanız doyum yaşayacağınız bir cinsellik yaşarsınız. Bu tuhaf ve ayıp bir istek değildir. Düşündüklerinizi ona ifade edin.

Cinsellikte Yeniliklere Açık Olmamak

Pek çok kadın cinsellikten yana yeniliklere açık değildir. Partnerinin yenilik isteklerini tuhaf ve şüphe ile karşılar. Aslında cinsellik yenilik olmadığı sürece tek düze olup sıkıcı olmaya başlar. Yenilikleri açık olun ve bunları denemekten kaçmayın.  Bu denedikleriniz sizin de çok hoşlanacağınız şeyler olabilir.

Kendi Cinselliğinizi Düşünmemek

Maalesef kadınlar cinselliğe erkekler kadar düşünme payı vermez. Pek çok kadın kendi cinsel organı için bile fikir sahibi değildir. Etraftan duyduğu, yanlış ve eksik bilgileri gerçek gibi düşünürler. Oysa ki cinselliğe odaklanarak, buna önem vererek, cinsel hayatını daha renkli hale getirebilirsiniz.


Kendine Özen Göstermekten Vazgeçmek

Dışarıda özenli şık ve güzel gezinirken evde dağınık ve bakımsız dolanmak birçok kadının ortak hatalarından biridir. Güzel ve bakımlı olmak sadece dışarıda yaşanacak bir şey değildir.  Aynı şekilde yatarken de partnerine dokunmadan kalın eşofmanlarla yatmak doğru bir hareket değildir. Evde ve yatakta da giyiminize, temizliğinize dikkat etmelisiniz. Bu yapmazsanız partneriniz  sizden uzaklaşır. Siz bu şekilde kendinizi çekici hisseder miydiniz? Hissetmiyorsanız  partneriniz de hissetmez. Özenli olmaya dikkat edin.

Kadınların Cinsellik Konusunda Yaptığı En Büyük Hatalar Arasında Orgazm Olmuş Taklidi Yapmak

Cinsellik gerçek olmalıdır. Maalesef birçok kadın isteksiz olsa da partnerini kırmamak için cinsellik yaşamaktadır. Bu esnada da isteksiz ve hareketsiz olur. Bu kesinlikle partnerinizin anlayacağı bir harekettir. Gerçekçi olmayan cinsellikte uzaklaşmalar ve soğumalar kaçınılmazdır.

Cinsellik Anında Müdahale Etmek Ve Çok Konuşmak

Birçok kadın cinsellik yaşandığı anlarda başka isteklerini de dile getirir. Bu erkeği uzaklaştırır. Ayrıca cinsellik anında partnerinizden sizi bir başka kadınla karşılaştırmasını asla istemeyin.

Kadınların Cinsellik Konusunda Yaptığı En Büyük Hatalar

Vücuduyla Barışık Olmamak

Çoğu kadın vücutlarıyla fazla meşgul olurlar ve kendilerini beğenmezler. Bu kaygılar sebebiyle de cinsellik anında karanlık ortamda olmayı tercih ederler. Bu hamile kadınlarda da çok sık yaşanır. Eğer kendinize güvenmezseniz cinselliğiniz maalesef sekteye uğrar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ