Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

KADINLARDA YÜZ ŞEKLİNE UYGUN SAÇ MODELLERİ

Hülya BATUNLU

Hülya BATUNLU

ŞÜPHESİZ Kİ KADINLARIN EN ÖNEMLİ AKSESUARI SAÇLARIDIR

Kadınlar saçlarından ne kadar memnunsa kendilerini o kadar mutlu hissederler.

Bu nedenle saç kesiminin yüze uygun olması da o kadar önem taşır. Saçınız yüzünüze uygun olmadığı zaman sevdiğiniz bir model olsa da istenilen görünümü kazanamazsınız.

Yüz şekline uygun saç kesimi

KADINLARDA YÜZ ŞEKLİNE UYGUN SAÇ MODELLERİ

Yüz şekline uygun saç kesimi nasıl belirlenir?

Dikkat edilmesi gereken en önemli kural saç yapınızdır. Saçın yapısı itibarıyla uzun saç kullanmanız mümkün olmayabilir veya kimyasal işlem uygulamasından dolayı saçınız kısa kestirilmiş olabilir. Bu gibi durumlarda saç kesimi için kısa saç ve uzun saç modellerini iyice incelemeniz gerekecektir. Hangi yüz tipine hangi saç modeli uygun olur diye bilirseniz yüz şeklinize en uygun olacak saç modelini de kolaylıkla belirleyebilirsiniz.

* Oval yüz şekline göre  saç modelleri

Kadınlarda ideal yüz şeklidir. Her saç kesimine uygundur. Bununla birlikte diğer yüz tiplerine uygun olmayıp oval yüzlü kadınlar için oldukça ideal olan modeller vardır. Bu modellerin başında erkek tipi denen yandan ayrılmış asimetrik kesim dediğimiz saç modeli gelir. Bu modeli denemenizi tavsiye ederiz. Eğer saçlarınız uzunsa ve sadece model değişikliği yapacaksanız ortadan ikiye ayrılan saç kesimi de size uygundur. Bu kesimde iri dalgalar çok hoş durur.

* Yuvarlak yüz şekline göre saç modelleri

Rahat saç kesimi yapabileceğiniz ikinci yüz şekli de yuvarlak yüzdür. Bu yüz tipine yandan ayrılmış küt ya da katlı kesimleri öneririz. Uzun saç modelleri için de başın üstünü kabarık kullanmanızı sağlayan asimetrik kesim yana ayrılmış modeller oldukça uygundur. Katlı kesim ve saçın tepe kısmı kabartılarak iri dalgalarla şekil verilmiş modeller çok doğru tercihlerdir.

* Kare yüz şekline göre saç modelleri

Kare yüz şekli sert yüz hatları olmasını anlamına gelir. Kısa saç için en ideal model yandan ayrılan, katları fazla olan kare şeklinde saç modelidir. Tercihiniz uzun saç kesimiyse çene kemiğini örtecek modelleri tercih etmelisiniz. Saç uçlarına iri dalgalar yapabilirsiniz. Ayrıca katlı kıvırcık modelleri de tercih edebilirsiniz.

* Uzun yüz şekline göre saç modelleri

Bu tarz kadınlar sert görünüme sahiptir. Bunu yumuşatmak  için kısa saç modellerinde düz kesim yerine katlı kesim kullanmanız doğru tercihtir. Uzun modeller için ise kabarık modeller kullanmak doğru bir karardır. Katlı kesim ve iri bukleler sizde oldukça hoş bir görünüm verecektir.

* Üçgen yüz şekline göre saç modelleri

üçgen yüz şekline sahipseniz yüz şeklinizi ovale dönüştürecek modeller seçmeniz gerekir. Kısa seç kesiminde ortadan ikiye ayrılmış bob tarzı denen önü uzun, arka kısım kısa saç modelleri çok uygundur. Kakül de bu yüz modellerinde doğru bir karardır. Uzun saçlarda da başın üst kısmını kabarık tutmak için katlı kesimi tercih ediniz. Kat kat kesilen saçların tepesini hafif kabartarak uçlarını da düz kullanarak iyi bir etki yaratırsınız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ