Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

KADINLAR İŞ İÇİN KIYAFET SEÇERKEN NELERE DİKKAT ETMELİ

KADINLAR İŞ İÇİN KIYAFET SEÇERKEN NELERE DİKKAT ETMELİ

Kadınlar iş için giysi seçerken elbette ki iş yerinin ortamına ve resmiyet derecesine göre giysi seçimi yapmak zorundadır. Öncelikle iş yerinizin geleneklerine uygun olmasına dikkat edilmelidir. Ayrıca kıyafetlerinizde kendinize has bir moda tarzı belirlemeniz ve bunu da yansıtmanız sizin için kariyerinizde bir artı olacaktır.

Kadınlar iş için kıyafet seçerken nelere dikkat etmeli?

İş yerinde giydiğiniz kıyafet işinizi son derece ciddiye aldığınız ve alanınızda başarılı olduğunuzu ifade eden bir tarzda olmalı, zarif, temiz ve güzellik açısından kaliteli olmalıdır.

Pantolon ve etek takımlar, gömlekle kombine yapılan pantolon ve etekler, düz kesimli elbiseler en rahat ve ideal iş kıyafetleri arasında sayılabilir. Yaşınız 30 yaş üzeri ise etek ceket takımlar sizin için en rahat ve uygun iş kıyafetleridir.

Kadın olarak en çok dikkat etmeniz gereken hususlardan bir tanesi de çok parlak olan göz alıcı tonlardaki renkleri tercih etmemek, siyah ve grinin yanı sıra yeşil, lacivert, kahverengi, bordo, bej gibi birçok renkte kıyafeti çok rahatlıkla iş yerinde kullanabilirsiniz.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ