Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

İzlenmesi Gereken Film Önerisi PARDON Filmi

İzlenmesi Gereken Film Önerisi PARDON Filmi

Hiç kuşkusuz Türk sineması kuşağında birbirinden farklı ve unutulmaz filmler yapılmıştır. Bazı filmler var ki adeta hafızalara kazınmıştır ve kolay kolay unutulmaz. İşte sizlere Türk filmi dalında en iyi filmlerden biri olan Pardon filmi.

İzlenmesi Gereken Film Önerisi PARDON Filmi

Üç yakın dostun hayatları, içlerinden bir tanesi yüzünden tamamen değişecektir. Her zamanki gibi akıp geçip giden günler, artık hiçbir zaman eskisi gibi olmayacaktır. İbrahim ( Ferhan Şensoy) ve Bülent Kayabaş’ın sorgulama sahnesiyle start alan filmin devamında ne tarz gülünç olaylarla karşılaşacağımızın sinyali verilmektedir. Ayrıca içinde bulunduğumuz mevcut düzenin, adalet özelinde eleştirisi de bu filmde yapılmaktadır.

Vaktinden çok çok sonra askerliğini yapan İbrahim, nerede bir resmi kıyafetli birisini görse hemen oradan kaçar hale gelmiştir. Sadece oldukça masum bir korkuymuş gibi gözüken bu fobisi yüzünden sevdiği arkadaşları ve kendisinin başına gelmeyen kalmaz. Bir anda arkadaşlarıyla birlikte kendini mahkeme salonlarından, hapishaneye kadar uzanan tuhaf bir yolculukta bulur.

Neler olup bittiğine hiç bir anlam veremeden ve anlamadan ceza evine düşen üç arkadaşın akılları hep dışarıdadır. Ama geride kalanlar yavaş yavaş kendi yollarını çizmeye başlamışlardır. Geçen zaman ümitlerini yavaş yavaş yitirmelerine neden olur ve üç yakın dostu mağlubiyete doğru sürükler. Tam da kaderlerini kabullenmeye başladıkları sırada, ömürlerinden boş yere alınan tam altı yıl üçer ay da devlet tarafından bir “Pardon” ile telafi edilir.

Pardon ama, aranızda bu güzel sinema filmini izlemeyenler varsa bir an önce izlemelerini tavsiye ederiz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ