Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

İnternet Üzerinden Otel Rezervasyonu Yapmak

İnternet Üzerinden Otel Rezervasyonu Yapmak

Gelişen ve hızla ilerleyen yaşam içerisinde vaktimizin birçok bölümünü hemen hemen internette geçiriyoruz.

İnternet Üzerinden Otel Rezervasyonu Yapmak

Gerek seyahat haberleri, gerek moda haberleri ve güzellik haberleri, gerek duyduğumuzda E-mail adresimizi kontrol ediyoruz. Bu kadar fazla zaman geçirdiğimiz internetten otel rezervasyonu yapmak ne kadar güvenli? kredi kartı ile ödeme yapmak güvenli mi? Tüm bunları nasıl anlayabiliriz, internette en fazla dikkat etmemiz gereken konular nelerdir? Sizler için tüm bu soruların cevabını kısa bir şekilde anlatmaya çalıştık.

Rezervasyon Öncesi Dikkat Edilecek Hususlar

1- Tatil amaçlı ya da iş gezisi amaçlı, otel rezervasyon sitelerinde gezinirken mutlaka “SSL GÜVENLİ SERTİFİKALARI” olup olmadıklarına dikkat edilmelidir. 256 bit SSL Secure sistem olarak da bilinen bu sertifika sayesinde kişisel bilgileriniz ve kredi kartı gibi ödeme bilgileriniz özel bir şifre ile saklanır ve hiç kimsenin bu bilgilere ulaşmasına olanak tanınmaz. Site sahipleri ve çalışanları da buna dahil.

2- Ödeme sayfasına geldiğinizde EKRANIN ÜSTÜNDEKİ ADRES ÇUBUĞUNA DİKKAT EDİN! http:// ile başlayan adres, https:// `e dönüşmeli ve güvenlik kilidi işareti kesinlikle görülmelidir.

3- Kredi kartı ile ödeme yapacaksanız, 3D Secure sistemini tercih edebilirsiniz. 3D secure güvenli ödeme sistemi sayesinde yeni bir sayfaya yönlendirilirsiniz ve bankanız tarafından gönderilen süre limitli olan bir kodu girmeniz istenir. Bazı siteler bu yöntemi alternatif olarak koyarlar.

4- Rezervasyon yapılacak olan sitenin ana sayfasında “gizlilik politikası” olması gerek.

5- Site kullanım kuralları ve/veya iptal-iade koşulları da belirtilmiş olmalıdır.

Özellikle bu çok önemli 5 kurala uyan otel rezervasyon internet sitelerinden, güvenle ve gönlünüzce rezervasyon yapabilirsiniz. Planladığınız gezi için kesinlikle öne çıkan markaları tercih etmeyi unutmayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ