Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

İngiliz Kraliyet Ailesi’nin Kuralları

İngiliz Kraliyet Ailesi’nin Kuralları

İngiliz Kraliyet Ailesi’nin bir mensubu olmak dışarıdan görüldüğü gibi bir peri masalı değildir. Aşağıda yazacağımız kuralları okuduktan sonra şu soru kafanızda canlanacaktır. Onlar altın kafeste bir kuş mudur acaba?

İngiliz Kraliyet Ailesi’nin Kuralları

İngiliz Kraliyet Ailesi, Kraliyet kuralları içerisinde yaşamlarını sürdürmek zorundadır. Bu gelenek tarih boyunca hep böyle olmuştur. İşte size de oldukça ilginç gelecek İngiliz Kraliyet Kuralları. Siz de göreceksiniz ki saraydaki dünya Kraliyetin ve kraliçenin etrafında dönen bir kurallar içerisindedir.

Kraliçe Ayağa Kalkarsa Herkes Kalkar

İngiliz Kraliyet Ailesi’nde kraliçe ayağa kalktığında herkesin ayağa kalkması bir kuraldır. Öyle ki bu kural tüm ailenin DNA’sına işlemiştir.

Tahtın Varisleri Aynı Uçakta Asla Seyahat Etmez

Taht varislerinin aynı uçakta seyahat etmeleri kesinlikle yasaktır. Cambridge Dükü William ve 11. yaşını henüz kutlamayan Prens George şu anda bu kurala uymasa da yakın zamanda bu kural bozulacak ve birlikte seyehat edemeyecekler.

Kıyafetlerde Ölçülü Giyinmek Şart

Giyim ve kuşam oldukça önemli. Kıyafet seçimlerinde aşırı yırtmaç ve dekolte yasak. Hatırlayanlarınız olacaktır Lady Diana araçtan ineceği zamanlarda göğüs dekoltesini çantası ile kapatırdı. Nedeni de bu kurala uymak ve frikik vermemekti. Bu kural her zaman için geçerlidir.

Kraliyet Kadınları Ve Clutch Çantalar

Siz de mutlaka fark etmişsinizdir ki kraliyet kadınları ellerinde her zaman clutch çantayla dolaşırlar. Bu çanta her zaman iki elle bir tutulur. Bu hareket çantaya olan hayranlıktan değil insanlarla el sıkışmamak içindir.

Kraliçenin El Çantası İletişim Aracı

Kraliçenin elinden hiç düşmeyen çantası önemli bir iletişim aracıdır. Sinyal niteliği taşır. Herhangi bir yemekte kraliçe çantayı masa koymuşsa yemek uzun sürmeyecektir. Sohbet anında çantayı sol elden sağ ele alırsa son sözü söyleyeceği anlamını taşımaktadır.

Gelin Ve Gelinlik Kraliçenin Onayından Geçer

Evlenmek isteyen bir Kraliyet mensubu için kraliçenin onayı gerekmektedir. Kraliyet Ailesinde kraliçenin onayı olmadan hiçbir evlilik gerçekleştirilemez. Aynı şekilde giyilecek gelinlik de kraliçenin onayını almak zorundadır. Gelin adayının kraliçenin onaylamadığı bir gelinliği giymesi söz konusu değildir.

Takılması Gereken Zorunlu Aksesuarlar

Kraliyet kadınları gün içerisinde iki aksesuarı zorunlu olarak takmak zorundadır. Akşam saat altıya kadar şapka, daha sonra da taç ile dolaşmak zorundadır.

Erkeklerde Kıyafet Kuralları

Erkekler için de olmazsa olmaz kıyafet kuralları vardır. Erkek çocuklar yazda veya kışta sekiz yaşına gelinceye kadar şort giymek zorundadır. Şort çocukluğu pantolon da erkekliği simgeler.

İstediğiniz Her şeyi Yiyemezsiniz

Bir kraliyet üyesi her istediğini yiyemez. Örneğin kabuklu deniz ürünleri yemek yasaktır. Bunun da nedeni herhangi bir gıda zehirlenmesi için önlem almaktır.

Kraliçe’nin iki Adım Gerisinde

Kraliçe ile asla yan yana yürüyemezsiniz. Bu kural eş için de geçerlidir. Kraliçe her zaman iki adım geriden takip edilmelidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ