Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

İLİŞKİLERDE EN ÇOK YAPILAN 6 HATA

İLİŞKİLERDE EN ÇOK YAPILAN 6 HATA

1: Her şeyinizi partnerinize göre ayarlamayın

Bu davranış şekli kesinlikle hatalıdır. Bir ilişkide he yönden kendinizi partnerinize göre adayarak, tüm yapacaklarınızı ona göre planlayarak yapmanız sizi çok kısa sürede tüketecektir. Bütün dengeleriniz değişime uğrar. Sevdiğiniz kişi sizin için çok değerli olabilir fakat hayatınızdaki tüm değerler içerisinde sadece bir tanesidir. Ona hayatınızın tümü gibi davranmaktan kurtulun ve partnerinizi  hayatın merkezi konumuna koymaktan vazgeçin.

2: Birbirinizi değiştirmeye çalışmak

İlişkiniz başladığı günlerde partneriniz de bulunan sevdiğiniz bazı özellikler, belli bir zaman sonra en fazla değişmesini isteyebileceğiniz özellikler olabilir. Fakat size göre yanlış ve kusur olarak kabul ettiğiniz bazı özellikler partnerinizin doğrusu ve değişemeyen karakter yapısı olabilir. Onu olduğu gibi kabul edin ve değiştirmeye asla zorlamayın. Şunu bilin ki, bir kişi kendi değişmek istemezse siz onu asla değiştiremezsiniz. Eğer onda olumsuz bulduğunuz özelliklere odaklanır ve ısrarcı olursanız ilişkiniz çıkmaza girecektir. Elbette ki önemli bir kriter var. O da değişmesini istediğiniz davranışın size ya da çevreye zarar verip vermediğidir. Eğer zarar vermeyen bir özellikse ona haksızlık yapmayın.

3: İlişkide beklentileri yüksek tutmak

Partneriniz size verebileceği kadarını verir. Daha fazlasını beklemeyin. Bu her insanda farklı şekillerde olur ve her insanın sevgiyi alma ve verme kapasitesi farklıdır. Filmler, diziler ve sosyal medya paylaşımlarındaki rollere kesinlikle kapılmayın. Oradaki profillerin gerçek olmayıp rol gereği olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Kesinlikle kıyaslamalardan kaçının ve sorgulamadan vazgeçin. Bu size ve ilişkinize oldukça zarar verir.

4: Geçmişte yaşanan kötü şeylere odaklı yaşamaktan vazgeçin

Birçok insan maalesef geçmişe fazlasıyla takılıp kalır ve bir türlü kafasından çıkaramaz. Halbuki ilişkide geçmişte meydana gelen hatalara takılıp kalmak, sürekli yaşanan sorunları gündeme taşımak ilişki için yapılacak en büyük hatalardan birisidir. Onun bu hatadan ders çıkarıp çıkarmadığına bakmanız yeterlidir. Eğer onu affetmiş iseniz bunun da sorumluluğunu yerine getirmek zorundasınız. Eğer bunu tek başınıza başaramıyorsanız bir uzmandan destek almak ilişkinizin sağlığı açısından oldukça önemlidir.

5: Hakaret etmek ve onun değerlerine saldırmak

Tartışabilirsiniz. Bunu konuşarak yapın. Bağırmak ve hakaretten kesinlikle uzak durun. Öfkenizi kontrol altına almak zorundasınız. Yaşanan sorunu büyütmekten kaçınıp onun yerine yapıcı olmaya çalışmalısınız. Partnerinizin değerlerine saldırmak ve küçümseyici, hakaret içeren sözler kullanmak en büyük hataların başında yer alır.

6: İçinize Atmayın

Uzmanlar bu konuda doğru zamanda ve doğru yerde yaşadığınız sorunu içinize atmak yerine konuşmanız ve yaşanılan sorunu dile getirmeniz gerektiğini söylüyor. Eğer bunu yapmazsanız zamanla büyür ve daha içinden çıkılmaz bir hal alabilir. Kırgın olduğunuz bir konuyu veya sizi rahatsız eden konuları sakin bir şekilde ve yapıcı bir tavırda ona söyleyin ve duygularınızı paylaşın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. aşk ve ilişkiler için sadakat çok önemli özellikle sosyal medya kullanımına dikkat etmek lazım, Hızlı Takipçi Kazan sitesi olarak özellikle instagram üzerinde yapılan hataları iyi bilmekteyiz.

BİR YORUM YAZ