Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Hülya Avşar Kimdir? Hülya Avşar Hayatı

Hülya Avşar Kimdir? Hülya Avşar Hayatı

Magazin dünyasının önde gelen ismi Avşar kızı olarak bilinen Hülya Avşar hakkında özel hayatı ve kariyeri ile ilgili merak edilenler. Hülya Avşar,10 Ekim 1963 yılında Balıkesir Edremit doğmuştur.

Hülya Avşar Kimdir? Hülya Avşar Hayatı

Hülya Avşar Kimdir? Hülya Avşar Nereli?

Emral ve Celal Avşar çiftinin ilk çocuğu olan Hülya Avşar’ın annesi Balıkesir’lidir. Babası ise aslen Hasköy, Ardahan’lıdır. Ankara Cumhuriyet Lisesinden mezun olmuştur.

1979 yılında Mehmet Tecirli adlı mühendislik öğrencisiyle evlendi. Ancak evliliği kısa sürdü: Hülya Avşar, henüz 16 yaşındayken hamile olmasına rağmen eşinden boşandı.

Boşanmasının hemen ardından 1981 yılında İstanbul’a taşındı. Bulvar Gazetesi tarafından 1983 yılında düzenlenen Kâinat Güzellik Yarışmasında birincilik aldı. Ancak yarışmanın ertesi günü, Tecirli ile yaptığı evliliği ve boşanması bir gazetede yazıldı, kurallara aykırı olduğu gerekçesiyle tacı geri alındı. Avşar, çeşitli reklam filmlerinde görülmeye başlandı.

Türk sineması hayatına 1983 yılında, oyunculuk kariyerine “Haram” filmi ile başladı. Daha sonra, ikinci filmi ‘’Tutku’’ filminde 1984 yılında oynadı, 1985 yılında batağa batırılan bir kızı canlandırdığı, “Tele Kızlar”da rol aldı.

Hülya Avşar Albümleri

Daha sonraları müzik eğitimi alan Hülya Avşar’ın, ilk albümü 1988 yılında Her şey Gönlünce Olsun ve son albümü 2013 yılda Aşk Büyükse olmak üzere 9 albümü vardır.

Hülya Avşar Filmleri

Hülya Avşar 1983 -2013 yılları arasında 50 tane Türk filmi projesinde yer almıştır.

Yeşilçam filmlerinin ünlü aktörleri ve Aktiristleriyle Türk Sinemasında oynadı. Oynadığı unutulmaz sinema filmi ve dizilerinden bazıları ise Berlin in Berlin, 72. Koğuş, Salkım Hanımın Taneleri, İki Genç Kız, Kalbin Zamanı, Ölüm Yolu, Fazilet, Alamancının Karısı, Öğretmen Zeynep, Fotoğraflar, Hülya, Aşıksın, Kadın İsterse, Süper Yıldız, Ah Bir Zengin Olsam, Zümrüt, Bir İhtimal Daha Var ve Savunma’dır.

İlk tiyatro deneyimini, 2002 yılında, “Bugün Benim Doğum Günüm” adlı tek kişilik oyununda yapan ünlü sanatçı, Nisan 2003 de, ilk kitabı “Mavi Yansıma”yı elektronik ortamda yayınladı.

Zamanının büyük bölümünü tenis oynamaya ayırır. Vakıf ve derneklere büyük ilgi duyar. Ajans Press’in ulusal, bölgesel ve yerel 953 yayınında, 2005 yılının ilk 5 ayında hakkında çıkan 1940 haber ile birinci sırada yer aldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ