Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Hızla Artan İnternet Bağımlılığı

Hızla Artan İnternet Bağımlılığı

Gelişen ve hızla gelişmeye devam eden teknolojiyle birlikte bilgisayar ve internet kullanımı hayatlarımızın vazgeçilmezi haline gelmiştir. Özellikle sosyal medya ağlarının fazlalaşması internet bağımlılığını oldukça fazla arttırmaktadır.

Hızla Artan İnternet Bağımlılığı

İletişimi arttırmak ve bilgi paylaşımını kolaylaştırmak internetin esas ortaya çıkış amacı olmasına rağmen, internetin tahmin edilenden çok daha hızlı yaygınlaşması patolojik aşırı kullanıma ve yeni bir bağımlılık çeşidi olarak nitelenebilecek internet bağımlılığına neden olmaya başlamıştır.

İnternet bağımlılığı, internetin kontrol dışı ve zararlı şekilde kullanımını tanımlamak için insanlar tarafından kullanılan bir terimdir. Her ne kadar akademik dünyada “internet bağımlılığı” ya da “patolojik internet kullanımı”nın varlığı/yokluğu konusunda hararetli tartışmalar sürmeye devam etse de, kimi insanların internet kullanımına bağlı olarak iş, okul ve aile hayatlarında birtakım sorunlar yaşamaya başladıkları açıkça ortadadır.

Literatür tarandığında, dünyanın dört bir yanından, özellikle de yüksek teknolojiye sahip olan gelişmiş ülkelerden bu konuyla alakalı sayısız vaka bildirimi ve araştırmalar rapor edildiği görülüyor.

Ülkemiz de genç nüfusu, yüksek işsizlik oranları, internet kafelerin fazla olması nedeniyle tanımlanan bu bozukluk için uygun bir zemin oluşturmaktadır.

Eğer sizde bağımlıysanız, yol yakınken kaçın diyebilirim. Çünkü bu bağımlılık beraberinde obezite, şeker hastalığı ve asosyal bir yaşam sunabilir.

Bu şekilde bir bağımlılığınız varsa ki bu klinik bir vakadır; profesyonel yardım almanızı öneririm. Bağımlıysanız kendinizi sınırlayamazsınız…

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. qmagic.com.tr dedi ki:

    Product Types are Qsystems, Kiosks and Feedback Devices. QMAGIC is the REAL MANUFACTURER of these products, not a reseller.

BİR YORUM YAZ