Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Hayatımızın Vazgeçilmezi Robi

Can Dostlar köşemize bugün Lefkoşa Haspolat’ta ikamet eden Lema Yiğitbaş ve onun Can Dostu Robi konuk oldu. Onların güzel hikayesini sizinle paylaşıyoruz.

Hayatımızın Vazgeçilmezi Robi

Robi ile tanışmamız bundan tam 8 yıl önceydi. Yeni İskele’de ikamet eden abim Mehmet’e misafirliğe gitmiştik. Hiç unutmam yağmurlu bir Şubat ayı idi. Eve dönmek için kapıya çıktığımız anda sırılsıklam olmuş bir şekilde Golden cinsi bir köpek karşımızda duruyordu. Eşim de ben de hayvanları çok sevdiğimiz için onun o ıslanmış ve yardım istercesine yüzümüze bakışları karşısında dayanamadık. Onu güzelce kuruladıktan sonra karnını doyurduk. Abimlerin 3 tane köpeği vardı ve kapıya gelen bu köpeğe de bakabilmeleri olanaksızdı. Haspolat’taki evimize getirmeye karar verdik. Sokağa bırakmazdık.

Golden cinsi köpekler genel yapı olarak çok narin, çok kırılgan ve oldukça duygusal olurlar. Bunu bildiğimiz için ona her zaman aşırı sevgi ve ilgi gösteriyoruz. Eşim her gün düzenli olarak tuvalet ihtiyacı için onu dışarıya çıkartır. Bugüne kadar evin bahçesini asla tuvalet olarak kullanmadı. Bir gün dışarı çıkarmasak inanın ki tuvaletini yapmaz ve dışarıya çıkarmamızı sabırla bekler.

Evde pişen yemekleri yemeyi çok seviyor. Bu nedenle biraz kiloludur. Bazı zamanlar diyete koyup evde pişen yemekleri vermemeye özen gösteriyoruz. Ev yemeklerinin protein değerleri yüksek olduğunun bilincindeyiz fakat Robi’nin ev yemeklerine karşı büyük bir zaafı olduğundan buna pek engel olamıyoruz.

Robi bizim çocuğumuz gibidir. Her ay düzenli olarak Veterinere gidiyoruz ve kontrollerini yaptırıyoruz. Aşıları ve tüm sağlık problemleri için hassas davranıyoruz.

Yukarıda da belirttiğim gibi Robi sevgi ve ilgi aşığı olduğu için her gün akşam saatlerinde bahçede oyunlar oynayarak zaman geçiriyoruz. Bu onu çok mutlu ediyor. Hayatımızın vazgeçilmezi oldu. Hafta sonları nereye gidersek gidelim Robi de bizimle gelir. Hatta sürekli arıza çıkaran Kango arabamızı da onu rahat götürebilmek için elden çıkartamıyoruz.

Muhteşem Görüntülerle Robi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ