Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Güzel Bir Tatil Adresi Borçka Karagöl

Güzel Bir Tatil Adresi Borçka Karagöl

Sadece Türkiye’nin değil seyahat alanında, dünyanın da en güzel göllerinden birisidir Borçka Karagöl. Artvin’in Borçka ilçesi sınırlarında Klaskur (Aralık) köyü yakınlarında bulunur. Muhteşem bir güzelliğe sahiptir. İşte size hafta sonunda güzel bir tatil adresi: Borçka Karagöl.

Güzel Bir Tatil Adresi Borçka Karagöl

Borçka Karagöl Nasıl Gidilir?

Borçka Karagöl Nasıl Gidilir?

Borçka Karagöl Nasıl Gidilir?

Borçka’dan minibüslerle ve taksilerle ulaşımın olduğu gibi, Karagöl, Artvin merkezine yaklaşık 57, Borçka ilçe merkezine de 25 km. mesafede yer alır. Muhteşem bir güzelliğe sahip olan Borçka Karagöl, aslında gezi yeri olduğu gibi aynı zamanda, bir heyelan gölüdür. Göl, 1900’lü yılların başında Klaskur adı verilen bir tepede meydana gelen toprak kayması neticesinde Klaskur deresinin önünü kapatmasıyla oluşmuştur. Burası, 2002 yılında Bakanlar Kurulu kararıyla tabiat parkı ilan edilmiş. Güzel bir tatil adresi Borçka Karagöl Park bölgesi, toplam 368 hektar alandan, göl ve çevresi ise yaklaşık 5 hektar alandan oluşuyor. Fotoğraf ve doğa tutkunları için burası tam bir cennet. Borçka 4 mevsimde de harika renklere bürünüyor.Yemyeşil ormanları, masmavi bir göl, tertemiz oksijen dolu bir hava, ruhunuzu arındırarak bedeninizi yeniliyor.

Doğa ile iç içe tatilin en ucuz seçeneği kamp yapmak. Bunun için doğru yeri seçmek oldukça önemli. Borçka Karagöl’ün şahane güzelliğini daha fazla solumak isterseniz göl etrafında uygun kamping noktalarını tercih edebilirsiniz. Arzu ederseniz Karagöl’e 10 km. mesafede yer alan pansiyonlarda da konaklayabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ