Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

GÖZLÜK SEÇİMİNİZİ YÜZ ŞEKLİNİZE GÖRE YAPIN

GÖZLÜK SEÇİMİNİZİ YÜZ ŞEKLİNİZE GÖRE YAPIN

Gözlük alırken dikkat etmeniz gereken önemli noktalardan biri de gözlük seçiminizi yüz şeklinize göre yapmanızdır. Numaralı gözlük veya güneş gözlüğü alırken kişiliğinizi yansıtacak ve yüz şeklinize uygun ölçülerde olacak gözlük seçimi çok önemlidir.

Gözlük Seçiminizi Yüz şeklinize Göre Yapın

Alacağınız gözlük yüz hatlarınıza ne küçük ne de büyük olmalıdır. Rahatlığı ve şıklığı yanında yüz hatlarınızı doğru bilerek seçim yapmalısınız. Yüz hatlarınız kare, oval veya köşeli olabilir. Rahat ve güzel bir görüntü vermek için gözlük seçiminizi yüz şeklinize göre yapın.

Gözlük seçerken ilk yapılan hareket moda olan modellere yönelmektir. Fakat esas dikkat edilmesi gereken kısım yüz yapısına uygun olan modellere yönelmektir. Gözlük çerçevenizin boyutlarının yüzünüzün boyutlarıyla orantılı olması gerekmektedir. Gözlük seçimi yaparken bazı püf noktalarını bilmek daha uygun modellere yönlenmenizi sağlayacaktır.

Size en yakışan ve en uygun seçimi yapmak istiyorsanız gözlük seçiminizi yüz şeklinize göre yapın. Eğer yüz şekliniz oval ise tüm modelleri gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Yine de yuvarlak modellerden yana tercih yapmamanızı tavsiye ediyoruz. Oval olan yüzde yuvarlak çerçeveli bir gözlük uygun olmayabilir. Güneş gözlüğü almayı düşünüyorsanız damla diye bilinen köşeli modeller yüz şeklinize çok yakışacaktır.Yuvarlak bir yüz yapınız varsa kesinlikle yuvarlak modellerden uzak durun. Köşeli olan çerçeve modelleri ayrıca kalın saplı gözlük modelleri size daha uygun olacaktır. Köşeli bir yüz yapınız varsa dikkat etmeniz gereken en önemli ayrıntı yüz hatlarınızı daha yuvarlak gösteren gözlük çerçevesini tercih etmelidir. Köşeli yüzler de keskin hatlara sahip olduğu için yüzün daha yumuşak görünmesini sağlar. Ayrıca köşeli hatlara sahip yüz tipi olanlar üçgen çerçeveli gözlük tercihi de yapabilirler. Köşeli yüz yapısı olan kişilerin gözlük seçimi yaparken çerçevenin yukarıdan aşağıya bir derinliğinin olmasına dikkat etmesi gerekir. Ayrıca gözlük saplarının da ince olması gerekmektedir.

Kare yüz yapısına sahip bir kişiyseniz de gözlük seçiminizi yüz şeklinize göre yapın. Sizin de köşeli yüz yapısında olanlar gibi yüzünüzü daha yumuşak gösterecek modellerde seçim yapmanız gerekiyor. İdeal olan seçiminiz yuvarlak çerçeveli ve cam olan modeller olmalıdır. Bir diğer dikkat edilecek nokta seçtiğiniz gözlüğün fazla büyük olmamasıdır. Yüzünüzü daha uzun göstermesini sağlamak için sapları kalın olan modelleri tercih etmelisiniz.

Üçgen yüzlü bir yüz çevresine sahipseniz de seçebileceğiniz en uygun model alt çerçevesi olmayan bir gözlük modelidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ