Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

GÖZ ALTI TORBALARI VE MORLUKLARINA EVDE UYGULANABİLECEK DOĞAL ÇÖZÜMLER

GÖZ ALTI TORBALARI VE MORLUKLARINA EVDE UYGULANABİLECEK DOĞAL ÇÖZÜMLER

Göz altında oluşan morluklar ve torbalar için her yöntemi uygulamış, sağlıklı beslenmeniz ve düzenli uyumanıza karşı düzelme olmuyorsa, büyük bir ihtimal genetik yapıdandır ve müdahale yapılmadan geçmesi biraz zordur.

Sizlere göz altı torbaları ve morlukları’na evde uygulanabilecek doğal çözümler ve tedavi yöntemleri uykusuzluk, yorgunluk, az sıvı tüketimi, düzensiz beslenme, alkol, aşırı tuzlu beslenme, demir eksikliği, aşırı kafein tüketimi ve böbrek hastalıkları gibi nedenlerle oluşan göz altı morlukları ve torbaları’dır. Ayrıca yaşlanmanın da ilk etkileri göz çevresinden başlar ve morluklar ve torbalar oluşur.

Öncelikle beslenmenize çok dikkat etmelisiniz. Bol su tüketerek alkol tüketimine de dikkat etmeniz gerekir. Elbette ki günlük yoğunluk ve koşuşturma içinde bunlara uymak çok mümkün olmayabilir. Size bu listede sabah kalktığınız zaman aynada karşılaştığınız gözaltı morlukları ve torbalar için hızlı çözüm önerileri vereceğiz.

GÖZ ALTI TORBALARI VE MORLUKLARINA EVDE UYGULANABİLECEK DOĞAL ÇÖZÜMLER

Soğuk Kompres

Soğuk kılcal damarların geri çekilip damarların büzüşmesini sağlar. Soğuk kompres birkaç şekilde uygulanabilir. Birinci yöntem; Temiz bir havluyu buzlu suya batırın ve bir dakika kadar gözünüzde tutun. İkinci yöntem; Buzlukta bekletilen kaşığı dış yüzeyi gelecek şekilde 1 dakika göz altlarınızda tutun. Üçüncü yöntem; Güzellik ve bakım marketlerde bulacağınız jel göz bantlarını buzlukta tutun. İhtiyaç duyduğunuz zaman gözlerinize takın.

Patates

Patatesin içinde bulunan nişasta, onarıcı ve renk açıcı özelliğe sahiptir. Sabah göz altı morluklarından kurtulmak için ince dilimlere ayırdığınız patates i 5-10 dakika gözlerinizde bekletebilirsiniz. Ayrıca kabuğu soyulmuş patatesi rendeleyip ince bir tülbente koyup gözlerinizde bekletebilirsiniz. İki yöntem de çok etkili olacaktır.

Çay Poşetleri

Çay göz altı morlukları ve torba oluşumunu azaltacağı gibi günün yorgunluğunu da alacaktır. Yatmadan önce soğumuş papatya çayı, yeşil çay ve siyah çay poşetini 10 dakika gözlerinizde bekletiniz. Veya demlediğiniz çayı soğutarak pamuk yardımıyla çaya batırarak gözlerinizde bekletiniz. Bu yöntem sadece morluk ve torbalar için değil gün boyu yaşadığınız yorgunluğa da iyi gelecektir.

Salatalık

Salatalık içerisinde vitaminler ve potasyum mevcuttur. Bu da kırışıklıklara iyi geldiği gibi cildi de yumuşatır. Gözünüze koyacağınız soğuk salatalık dilimleri torbaların azalmasına ve morlukların hafiflemesine yarayacaktır.

Hindistan Cevizi Yağı Masajı

Bir kap içerisinde bir yemek kaşığı badem yağı ile bir yemek kaşığı Hindistan cevizi yağını karıştırın. Sabah kalktığınızda oluşacak göz altı şişlikleri ve morlukları için masaj yapıp uygulayın. 20 dakika süreyle bekleyin. Ilık suyla yıkayın.

Aloe Vera

Aloe Vera cilt sağlığı için oldukça etkilidir. Yüzyıllardır da göz altı torbaları ve şişlikleri için kullanılmaktadır. Aloe Vera bitkisi içinde yer alan jeli göz altınıza masaj yapar şekilde uygulayıp bir süre bekledikten sonra yıkayın.

Elma Kabukları

Elmanın kabuklarını soyup göz altlarınıza koyarak beklete bileceğiniz gibi suyunu da sıkarak pamuk yardımıyla göz altlarınızda bekletin. Cilt sağlığı açısından çok faydalıdır.

Yüz Yogası

Yüz yogasının faydaları çok fazladır. Göz altı torbaları ve morlukları’na evde uygulanabilecek doğal çözümler bakımından, göz çevresi için gözlerinizin iki yanından tutarak çapraz şekilde yukarıya çekerek alt göz kapağını kullanıp gözü kırpmaya çalışınız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ