Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Genel ve Yerel Seçimler Ne Zaman Yapılacak

Genel ve Yerel Seçimler Ne Zaman Yapılacak

Seçimler zamanında mı olacak, erkene mi alınacak? Siyasi partilerin gündeminde bu konu var. Peş peşe kamuoyu araştırmaları yaptırılıyor. Anayasal takvime göre yerel seçimler 24 Mart 2019’da, 3 Kasım 2019’da da Milletvekili seçimleri ve Cumhurbaşkanlığı yapılacak.

Genel ve Yerel Seçimler Ne Zaman Yapılacak

2014 yılında biri yerel seçim biri de cumhurbaşkanlığı seçimi olmak üzere iki kez sandığa giden Türkiye, 2015 de iki kez genel seçim için oy kullandı. Ancak, olağanüstü bir durum olmazsa 1 Kasımın ardından, Türkiye 4 yıl seçimsiz bir dönem yaşayacak.

Türkiye 2019 yılında üç seçim yapacak. 2019’un bahar aylarında yerel seçim yapacak olan Türkiye’yi, 2019’un ağustos ayında ise Cumhurbaşkanlığı seçimi yapacak. Aynı yılın kasım ayından önce de genel seçim yapacak.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Ahmet Sorgun, yerel seçim tarihinin öne alınacağı iddialarıyla ilgili, yerel seçimlerin 24 Mart 2019’da yapılacağını belirterek, “Temenni ederiz ki Türkiye’nin özel şartları içinde bulunduğumuz özel şartları herhangi bir değişikliğe neden olmaz.” dedi.

Türkiye’nin Özel Şartları

Vaktinde seçim yapmaya erken seçim yapmamaya bugüne özen gösteren Türkiye hükümeti, ön görülen tarihte seçimlere girmeyi hedeflemektedir. Bu çerçevede şu anda düşünülen anayasal tarih 24 Mart 2019’da belediye seçimleri – 3 Kasım 2019’da da Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili genel seçimler yapacağız. Temennimiz odur ki Türkiye’nin özel şartları içinde bulunduğumuz özel şartları herhangi bir değişikliğe neden olmaz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ