Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

GENÇ VE AYDINLIK BİR YÜZE SAHİP OLMAK TAMAMEN SİZİN ELİNİZDE

Cemaliye YILMAZ

Cemaliye YILMAZ

Son zamanlarda oldukça popüler olan bir makyaj tekniğinden bahsetmek istiyoruz size. Highlight Tekniği Her ne kadar da yeni bir teknik gibi görünse de, çok eskiden beri kullanılıyor.

GENÇ VE AYDINLIK BİR YÜZE SAHİP OLMAK TAMAMEN SİZİN ELİNİZDE

Sinema oyuncularının ve dizi oyuncularının yüzlerindeki aydınlık ve genç görünümün ne olduğu merak edip duruyorsanız eğer, işte bu gördüğünüz ışık aslında Highlighter. Diğer adıyla aydınlatıcı. Yüze sanki güneş ışığı vuruyormuş gibi bir aydınlık veriyor. Yüzdeki vurgulamak istenilen bölgelere sürüldüğü zaman bu bölgeleri belirgin ve vurgulayıcı bir hale dönüştürüyor. Bu şekilde de yüz daha sağlıklı, aydınlık ve genç görünüyor. Önemli olan tek husus bu uygulamayı yaparken makyajı tamamlayan etkiye sahip olduğu için üründeki kalite, fırça ve tekniklere dikkat etmenizdir. Siz de bu doğal güzellik uygulamasını denemek istiyorsanız yazımızı dikkatlice okuyunuz.

Önce size Highlight nedir kısaca ondan bahsedelim. Anlamı parlak nokta ve vurgulamaktır. Makyaj da ki rolü ise yüzdeki gerekli kısımları parlaklaştırmak ve ortaya çıkarmaktır. Yüzdeki tenden daha koyu hale getirilen bölgeleri geri iterken, aydınlatılan bölgeleri daha çok ortaya çıkartabilirsiniz. Yüzünüzdeki öne çıkartılması gereken bölgeler elmacık kemiğinizin üzeri, şakaklarınız, göz pınarlarınız, burun kemiğinin başlangıç noktası, iki kaşınızın arasının alt kısmı ve çenenizdir.

Anlayabileceğiniz gibi yüzdeki yüksekte kalıp ışık alan bölgeye ek ışık sağlamak hedefleniyor. Kısacası yüze ışık vermek. Yüze gölgelendirme yaparken karşı taraftan ve yüksekten yüzünüze ışık vurduğunu düşünün. Bu ışıkta gölgede kalan kısımları yeniden gölgeleyip ortaya çıkartın. Sonra tam tersini yapın. Işığın aydınlatmış olduğu kısmın iç ve dış kısımlarını aydınlatın ve belirginleşmesini sağlayın. Yukarıdan aşağıya doğru yüzünüze bir ışık geldiğini düşünün. Elmacık kemikleri ile şakaklara ışığın dışı etkili oluyor. Işığın iç kısmı da burun kemiğinin başlangıç noktası, göz pınarları, çene üstüne ve dudak üstüne etkili oluyor. Kaşın dış kısmından şakaklara ve dışa doğru elmacık kemiğine doğru C harfi yapar gibi aydınlık bir efekt veriniz. Gündüz makyajında bu yeterli olacaktır. Daha fazla belirgin ve daha iddialı olmak istiyorum diyorsanız burun kemiğine, dudaklarınızın üst çizgisine ve çene çukuru altına da hafif aydınlık kazandırabilirsiniz. Eğer pudra highlight kullanacaksanız bunun kollara ve dekolteye de uygulayabilirsiniz. Bacaklarınıza bile hafifçe uygulayabilirsiniz. Tabii önceden nemlendirici kullanmanız şart. Ardından büyük uçlu fırça yardımı ile hassas bir şekilde vücudunuza uygulayabilirsiniz.  Bir püf noktası daha mutlaka makyaj sıralamanızı iyi yapın. Önce ten makyajınızı yapın. Ardından göz makyajı ve gölgeleme yapıldıktan sonra da Highlight uygulamasını yapabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ