Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

GENÇ KALMANIN VE SAĞLIKLI YAŞAMANIN ÖNEMLİ SIRLARI

GENÇ KALMANIN VE SAĞLIKLI YAŞAMANIN ÖNEMLİ SIRLARI

Stres, gerginlik, bunalım, uyku düzensizliği, sürekli hatalı ve bilinçsiz ilaç kullanımı, spor yapma alışkanlığının olmaması ve kötü beslenme alışkanlıkları gibi birçok etken yaşlanma sürecini hızlandırır.

Bedenin hem fiziksel hem de içsel olarak yaşlanma sürecini yavaşlatmak için yapmanız gereken tek şey, sadece var olan alışkanlıklarınızı değiştirmektir.

Neredeyse her gün piyasaya yeni bir yaşlanma karşıtı krem, vitamin ve benzeri ürünler sürülüyor. Zamanla yüzde oluşmaya başlayan ince çiziklerden kurtulmak için önerilen botox ve benzeri uygulamalarda cabası.

Yaşlanmayı yavaşlatma ve sağlıklı, huzurlu bir yaşlanma için, bazı alışkanlıklara veda etmek ve bir takım iyi alışkanlıklar edinmek gerekir.

Yaşlanmayı yavaşlatmanın en etkili yollarından birisi de stresten olabildiğince uzak durmaktır. Çünkü stres, cilt ve bedenin en büyük düşmanıdır. Yani stres yaşlanmayı tetikleyen bir numaralı düşmandır.

GENÇ KALMANIN VE SAĞLIKLI YAŞAMANIN ÖNEMLİ SIRLARI

Sağlıklı Bir Yaşam İçin Bol Bol Su Tüketin

Su ve sıvı tüketimine dikkat etmelisiniz. Çünkü su en az oksijen kadar gereklidir.

Beyazlarla vedalaşın

3 beyaz ( şeker, tuz, un ) bu 3 maddeden ne kadar uzak durursanız o kadar iyi edersiniz.

Erken yaşlanmak istemiyorsanız daha çok sebze ve meyve ağırlıklı beslenmenizi öneriyoruz. Siyah çay yerine yeşil çayı hayatlarınıza dahil etmeniz, vücuttaki toksinlerin atılımına fazlasıyla yardımcı olacağından yaşlanma süreciyle mücadele de çok önemli bir adım atmanızı sağlayacaktır.

Uyku Alışkanlıklarınızı Düzenlemelisiniz

Derin uyku uyumak, ve özellikle uykuyu iyi almak oldukça önemlidir. Derin uyku sırasında vücut, cildiniz için gerekli olan kollajen ve elastin bileşenlerini üretir. Günde 7-9 saatlik uyku idealdir. Aşırı fazla uyumak göz çevresinde torbalanma, mor halka oluşumu, mat ve rengini yitirmiş bir cilt ve yorgunluk kaynaklı kırışıklıkların giderek derinleşmesi ve çoğalması demektir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ