Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Gelin Makyajı Yapmanın Püf Noktaları

Gelin Makyajı Yapmanın Püf Noktaları

Bir genç kızın hayatında bir kere yaşayacağı ve yıllarca anacağı bu özel gün için elbette ki makyaj son derece önemli. Hatta gelinliği tamamlayan bir unsur. Peki gelin makyajı yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz?

Gelin Makyajı Yapmanın Püf Noktaları

Normal bir gün olsa siler tekrar yaparsınız. Fakat böylesine özel bir günde, o kadar telaşın arasında tekrar tekrar makyaj yaptırma şansınız olmayabilir. Bu yüzden oldukça titizlikle yapılması gerekir. Öncelikle abartılı makyajlardan kaçınmalısınız. Ancak fazla sade yapılırsa da çok basit düşebilir. İkisinin ortasını bulmakta fayda var. Yüz şekliniz burada büyük önem kazanıyor. Yüz şeklinize göre yapılan makyaj sizi daha güzel ve özel gösterecektir. Yani yüz şeklinizi bilerek makyaj yaptırmalısınız.

Ayrıca sizin renk seçimleriniz de çok önemli. Tamamen kuaföre bırakmalısınız. Fikir alışverişinde bulunmalı ve ona göre hareket etmelisiniz. Onların tecrübeleri, sizin zevkiniz iyi bir ikili oluşturabilir. Ruj seçimi koyu olarak seçilecekse, göz makyajı hafif tonlarda seçilmelidir. Rujunuz açık renk ise, göz makyajı koyu renk seçilmelidir. Açık renk bir far kullanacaksanız, gölge işlemi biraz daha koyu olmalıdır. Kaş altına, göz altına parlak bir aydınlatıcı uygulayabilirsiniz.

Bir de göz renginiz çok önemlidir. Göz renginize uygun renklerde göz makyajı kullanabilirsiniz. Gelin makyajı yapılırken, göz makyajında sınırlar ayrılmalıdır. Allık belirgin olmalı ve göz altı aydınlatılmalıdır. Kaçları unutmamak gerekir. Yüz şeklinize göre kaşlar düzeltilmelidir. Kaş rengine uygun kaş kalemi kullanılarak şekil vermelisiniz. Bence en garantisi düğünden önce mutlaka makyajınızı denemelisiniz. Kafanıza takılan yerleri düzeltme şansınız olacaktır.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ