Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Gece Cilt Bakımı Önerileri

Gece Cilt Bakımı Önerileri

Dış etkenlere maruz kalan cildinizde gece olunca yaşlanma etkisi artar. Sağlıklı bir cilde sahip olmak için gündüz birçok etkene maruz kalan cildiniz için gece mutlaka cilt bakımı yapmalısınız.

Gece Cilt Bakımı Önerileri

Gün boyunca parlak ve pırıl pırıl bir cilde sahip olmak için gece cilt bakımınıza kesinlikle zaman ayırmanız gerekmektedir. Gece uygulayacağınız cilt bakımı cilt tonunuzu dengede tutacağı gibi,  hücrelerin yenilenmesini sağlayacak ve aydınlık bir görünüm elde edeceksiniz.

Sağlıklı ve ışıl ışıl bir cilde sahip olmak için size gece cilt bakımı önerileri vermek istiyoruz. Gece cilt bakımı nasıl yapılmalıdır? Bunun cevabı yazımızın devamında!

Yatmadan Önce Yüzünüzdeki Makyajı Mutlaka Temizleyin

Gün içerisinde uyguladığınız makyaj ciltteki gözenekleri tıkar ve cildin nefes almasına engel teşkil eder. Tıkanan gözenekler siyah noktaların oluşmasına zemin hazırlar. Ayrıca yağ birikmesine neden olur ve yağ dokusunu bozar. Bu nedenle yatağa girmeden önce mutlaka cildinizi temizleyin. Cilt temizliğini tamamlamak için mutlaka doğal yağlı sabun tercih edin.

Cilt Gözeneklerinin Sıkışmasını Sağlamak İçin Tonik Şart

Cilt için kullanılan tonikler gözeneklerin sıkışmasına ve yağ dengesini düzenlemeye yardımcı olur. Ayrıca tonik sivilce oluşmasını önler, kir ve tozdan arındırarak temiz tutar. Eğer doğal bir ürün kullanmayı tercih ediyorsanız size gül suyunu öneriyoruz.

Cilt Nemini Dengede Tutmak İçin Yağsız Nemlendirici Tercih Edin

Sağlıklı bir cilt için cildin neme doymuş olması gerekir. Dış etkiler cildin dokusunu kurutur. Bu nedenle düzenli olarak nemlendirici kullanmanızı öneriyoruz.

Göz Altı Koyuluğu Ve Halkaları Engellemek  İçin Göz Kremi Kullanın

Gözün çevresi oldukça ince bir yapıdadır. Göz çevresi nem dengesini sağlamak istiyorsanız düzenli göz kremi kullanmanız önemlidir. Krem göz çevresini nemlendirir ve kırışıklığı önler. Uygulamayı yüzük parmağı ile  gözün iç kısmından başlayıp masaj yaparak göz çevresine uygulayabilirsiniz.

Yastık Kılıfını Sıklıkla Değiştirin

Yastık kılıfınız toz ve kiri içinde tutar. Bu nedenle haftada iki sefer yastık kılıfını değiştirmeye özen gösterin.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ