Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

FONDÖTEN FIRÇASI KULLANIMI NASIL OLMALIDIR?

Yaren MOROĞLU

Yaren MOROĞLU

Makyaj malzemeleri kadar önemli olan bir şey daha var ki o da makyaj fırçalarınızdır.

Makyaj fırçalarının seçimi, kullanımı ve temizliği de yapacağınız makyajın görünümünde büyük rol alır. Eğer fondöteninizi doğru uygulamak istiyorsanız fondöten fırçasını en iyi şekilde kullanabilmeyi öğrenmelisiniz. Bunu nasıl mı yapacaksınız?

İşte size fondöten fırçası nasıl kullanacağınıza dair bazı ipuçları

FONDÖTEN FIRÇASI KULLANIMI NASIL OLMALIDIR?

Eğer likit fondöten kullanıyorsanız fondöteni bir veya iki pompa elinizin üzerine sıkınız. Ardından fondöten fırçasını elinizdeki fondötene dokundurarak yüzünüze uygulamaya başlayın. Dikkat etmeniz gereken nokta fondöteni her seferinde tampon hareketlerle uygulamanızdır. Eğer fondöteni sürükleyerek uygularsanız cildinizde fırça izi kalacaktır. Buna engel olmak için sanki cilde noktalar dokundurur gibi uygulamayı yapmalısınız. İsterseniz fondöteninizi doğrudan fırça üzerine de uygulayabilirsiniz. Eğer bunu tercih edecekseniz size önerimiz sadece bir pompa fondöten kullanmanızdır.

Fondöteniniz stick ise önce fondöteni cilde uygulayın ve fırça yardımıyla yayın. Stick fondöteni tercih ediyorsanız bizim de size önerimiz ıslak fondöten fırçasını tercih etmenizdir.

Fondöten fırçam nasıl olmalıdır?

Makyaj fırçaları kullanımında öncelikle size her ürünü tek bir ürün için kullanmanızı öneririz. Fondöten fırçası ile pudra sürerek iyi bir sonuç alamazsınız. Fırçanızı seçerken tüy yapısına çok dikkat ediniz. Sık tüylü olan makyaj fırçaları yayılmaları daha homojen yayar.  Makyajınız bittikten sonra cildinizde fırça izleri kalmışsa yanlış fondöten fırçası kullandınız demektir. Ucu küt fondöten fırçası ile fırça izi problemini tamamen ortadan kaldırmış olursunuz. Doğru fondöten fırçasına sahip olabilmek için ince uçlu ve yassı olan fırçaları kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Fondöten fırçamı nasıl temiz tutabilirim?

Fondöten fırçanızı haftada bir ya da iki kez yıkayabilir ve bu sayede temiz tutup yapacağınız makyaj da kusursuz ten makyajına sahip olabilirsiniz. Ayrıca cilt temizliğiniz için ve doğru makyaj uygulaması için de fırçalarınızı düzenli temiz tutmaya özen gösteriniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ