Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Facebook İntihara Yönelik Kişileri Tespit Edecek

Facebook İntihara Yönelik Kişileri Tespit Edecek

Sosyal paylaşım sitesi Facebook bir sosyal paylaşım sitesidir. Kullanıcıları arasında intihara meyilli bireyleri tespit etmek amacı ile yapay zeka araçları kullanmaya başlayacağının duyurusunu yaptı.

Facebook İntihara Yönelik Kişileri Tespit Edecek

Anlık mesaj uygulamasına ve Messenger ile canlı video platformu olan Facebook Live’a eklenecek bazı özellikler kapsamında, tüm paylaşımlarda, yorumlarda ve video içeriklerinde intihara meyilli oldukları konusunda ipuçları veren kullanıcılara anında ulaşılarak yardım sağlamak üzere tasarlandığı belirtildi.

İntiharı önleme yardım hattının ve kriz mesaj hattının desteği ile Facebook, bu yeni araçlar sayesinde alanında uzman bir profesyonelin intihara meyilli  olan kullanıcıya ulaşmasının sağlanacağını bildirdi.

Yeni araçlar sayesinde, intihara meyilli kullanıcı da arkadaşlarına ulaşabilecek. Facebook kullanıcısı, Facebook Live yayınında intihar edeceğine dair izlenimi verdiğinde, otomatik olarak ekranında “bir arkadaşa ulaş” yada “yardım hattı” seçenekleri ortaya çıkacak.

Şirkette bir süredir paylaşım sitelerindeki mesaj ve yorumlarda bulunan intihara yönelik belirtileri tespit eden yazılım araçları kullanmaktaydı. Şimdi bu araçlar, Facebook intihara yönelik kişileri tespit edecek ve Messenger ve Facebook Live’ı kapsayacak şekilde genişletildi.

Proje ilk olarak ABD’de uygulanacak daha sonra birçok ülkeye yayılacağı belirtildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ