Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

EVLİLİK TEKLİFİNDE YÜZÜK SEÇİMİ NASIL OLMALIDIR

EVLİLİK TEKLİFİNDE YÜZÜK SEÇİMİ NASIL OLMALIDIR

Evlilik Teklifinde Yüzük Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Evlilik teklifinde nasıl bir yüzük alınmalıdır? Bir ömür boyu eşinizin parmağında kalmasını hayal ettiğiniz evlilik teklifi yüzüğü için doğru bir seçim yapmalısınız. Hayatınızın bu en büyük kararı ve her şeyin kusursuz olmasını istersiniz.  Yüzük modellerini incelemeden önce bütçenizi belirlemeniz gerekmektedir. Pırlanta kaliteleri hakkında ve tek taş yüzükler hakkında bilgilenmek kuyumcuya gittiğiniz zaman işinizi çok kolaylaştıracaktır. Bu da doğru seçim yapmanızı sağlayacaktır.

Evlilik Teklifi Yapacağınız Yüzük Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Tek taş yüzük almaya karar verdiniz ise dikkatli olmanız gereken birkaç kriter vardır. Yüzüğün kesimi, taşın büyüklüğü, rengi, berraklığı ve elbette ki sertifikası. Bunlar aldığınız taşın değerini belirler. Bunun yanında tasarım ve işçilik ücreti de vardır. Bu da aldığınız yüzüğün fiyatını etkiler.  Büyük markalardan alınan tek taş yüzüklerin küçük butik kuyumculara oranla daha pahalı olmasının nedenlerinden biri de tasarım ücretleridir. Alacağınız yüzüğün sertifikalı olmasına mutlaka dikkat etmenizi öneriyoruz.  Bir de renk değerinin def-g-h olmasına dikkat etmelisiniz.

Tasarım kısmında da iddialı ve trend modeller değil de klasik tasarımları seçmenizi öneriyoruz. Yüzük uzun yıllar parmakta kalacağı için modası geçmeyen zarif ve sade bir yüzüğü tercih etmek daha doğru bir karar olacaktır.

Evlilik Teklifi İçin Seçilen Yüzük Kaç Krat Olmalıdır?

Aldığınız yüzüğün taşının boyutu önemlidir. Emin olun ki gerek müstakbel eşiniz gerekse arkadaşları ve ailesinin ilk bakacakları detay budur. İnsanlardaki algı taş ne kadar büyükse yüzük o kadar değerlidir şeklindedir. Aslında yüzüğün taşının boyutu fiyatı etkileyen etkenlerden sadece biridir.  Tek taş yüzükte tercih edilen ölçü 0.30-0.40 karat arasıdır. Bu da orta bütçeli kişiler için ideal olandır. Bütçenizi biraz zorlamak istiyorsanız da 0.50 karatın üzerine çıkmanız gerekir. Fakat evlilik için gireceğiniz birçok masrafı da düşünerek sembolik bir hediye için masrafları zorlamaya da hiç gerek yok.  Evlilik teklifinde bulunacağınız kişi size vereceği cevabı tek taşın büyüklüğüne göre verecekse bu teklifi bir daha gözden geçirmeniz gerekecektir.

Evlilik Teklifi Yüzüğünün Tek Taş Olması Gerekli Mi?

Genel izlenim ve alışkanlıklar yönünde bakarsak evlilik yüzükleri tek taştır. Fakat herkes pırlanta sevmeyebilir. Örneğin aile yadigarı bir yüzük de evlilik teklifi için oldukça anlamlı ve değerlidir. Pırlanta dışında da farklı alternatifler vardır. Örneğin yakut veya zümrüt gibi. Müstakbel eşinizin beğenileri ve hoşlandığı şeyleri bilmek onu iyi tanımaktan geçer. Eğer onun beğenilerini ön planda tutarsanız evlilik teklifi için en güzel yüzüğü seçeceğinizden hiç şüpheniz olmasın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ