Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Evlilik Öncesi Mutlaka Konuşulması Gerekenler

Evlilik Öncesi Mutlaka Konuşulması Gerekenler

Evlilik öncesinde yaşanan romantik ilişkide her şey adeta toz pembedir. Fakat ilişkiniz eğer evliliğe doğru yol alıyorsa birçok konuda konuşmak yapacağınız evliliğin geleceği açısından ve aşk ve ilişkiler kavramı açısından oldukça önemlidir. İşte sizinle paylaşmak istediğimiz bu son derece önemli olan konuyu dikkatle okumanızı ve uygulamanızı tavsiye ediyoruz.

Evlilik Öncesi Mutlaka Konuşulması Gerekenler

Kişisel Hobileriniz Ve Kişisel Alana Olan Saygı

Evlenmeden önce partnerinizle ortak hobilerinizin bulunması artı bir ayrıcalıktır. Fakat eğer farklı hobileriniz de varsa birbirinize duyacağınız karşılıklı saygı evliliğinizin geleceği için çok önemlidir. Partnerinizle ortak hobiler yaratabilir ve onun kişisel olarak gerçekleştirdiği hobiler için de saygı duyarak ona özel hayat hakkı tanımalısınız.

Maddi Konular

İlişkiniz başladığı zamanlarda maddi konular söz konusu olduğunda iki taraf da ödemeler konusunda ılımlı ve istekli olurlar. Ama evlenmeden önce partnerinizdeki para harcama alışkanlığını analiz etmeniz daha sonra sıkıntı yaşamamak adına çok önemlidir. Her iki tarafın da maddi konularda dengede olması en ideal olanıdır.

Çocuk Sahibi Olma Algısı

Çocuk ister misin ya da ne zaman çocuk sahibi olmak istersin gibi soruları evlilik öncesi sormakta fayda vardır.  Bu durum evlilik öncesi mutlaka konuşulması gerekenler arasındadır. Belki de siz kocaman bir aile kurmak hayalinde iken partneriniz bunun tam tersini isteyebilir. Kaçamak cevaplar alsanız bile siz yine de ona hayallerinizi ve beklentilerinizi anlatmalısınız.

Kıskançlık Ve Güven Duygusu

Evlenmeden önce her iki taraf da sınırlarını özgürce ve rahatlıkla dile getirmelidir. Evlendikten sonraki davranışların hangileri kabul edilebilir hangileri edilemez olduğu konuşulmalıdır.

Seks Uyumu

Birçok tutkulu ilişkide bile belirli bir zaman sonra seks rutin’leşe biliyor. Seks konusunda partnerinizle kesinlikle tartışmayın. Bunun yerine onu dinleyerek bu konudaki tutumunu öğrenmeye çalışın. Belki de zaman içerisinde onun istekleri sizin de hoşunuza gidecektir.


Partnerinizi İyi Tanıyın

Evlenmeden önce partnerinizin iyi ve kötü özelliklerini iyi tanıyın. Onu neler tetikler takip edin ve ona nasıl yaklaşacağınızı belirleyin.  Gelecekte ilişkinizi sağlam temellere oturtmak için onu tanıyın. Böylece evlendikten sonra hayal kırıklıkları yaşamazsınız.

Öncelikleriniz Nelerdir?

Uzmanlara göre genellikle çocuk sahibi olunduktan sonra gelenek farklılıkları ortaya çıkıyor ve bu da sorun teşkil ediyor.  Ebeveynler kendi geleneklerini çocuklarına öğretebilmelidir. Çiftler farklı geleneklerden olsa da bunu çocuğa nasıl aşılamak gerektiğini belirlemelidir.

Ortak Bir Geleceğiniz Var Mı?

Geleceğe dair planlarınız birbiriyle uyumlu mu? Gelecekle ilgili uyum çok önemlidir. Mesela düğününüzü partnerinizle birlikte planlayın ve onun tutumunu izleyin. Bu sizin düşüncelerinize ne kadar önem verdiğinin ipuçlarını gösterecektir.

Sevgiyi Gösterme Yolu

Sevgiyi gösterme yolları değişiklik gösterir. Bazıları dokunarak bazıları ise sevgi ve saygı şeklinde gösterir. Evlilik öncesinde sevginizi nasıl gösterdiğiniz iletişimin güçlülüğünü kanıtlamaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ