Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Evlilik Aşkı Öldürür Mü?

Evlilik Aşkı Öldürür Mü?

Sürekli duyduğumuz bir klişe vardır. Evlilik aşkı öldürür. Herkes bu söyler durur. Bazı evlilikler için bu durum geçerli olabilir. Fakat bazı evlilikler bu durumun tam tersini yaşıyor.

Evlilik Aşkı Öldürür Mü?

Çevremde fazla görmesem de bu şekilde hisseden, yani evliliklerinin aşklarını beslediği söyleyen insanlar var. Açıkçası ben de böyle düşünüyorum. Eğer karşılıklı saygı, sevgi, anlayış ve güven devam ediyorsa emin olun evlilik aşkı öldürmez. Tersine besler. Genellikle ilişkilerde, evlilik öncesinde yaşanan duygu yoğunluğu, evlendikten sonra yok olur. Peki neden? Önce bu durumu sorgulamak gerekir. Hediyeler alınıp verilirken, sürprizler yapılırken, aşk sözleri söylenirken birdenbire evlenince bütün bunlar bitiverir. Bitmesine izin vermeyin. Evet kabul ediyorum. Her zaman yapamayabilirsiniz. Maddi sorumluluğunuz arttığı için bazı şeyleri gerçekleştirmekte zorlanabilirsiniz. Fakat her şey para değil ki. Güzel bir söz söylemek bedava. ‘’Nasılsın’’ demek bedava. ‘’Seni seviyorum’’, ‘’özledim’’ demek bedava. ‘’ Canın neden sıkkın’’ demek bedava. Liste bu şekilde uzar gider.

Aslında Beraber Olduğunuz Kişiyi Ne Kadar Tanıyorsunuz?

İşte burada biraz düşünmek gerekiyor. Neleri sevdiğini ya da sevmediğini, nelerden sıkıldığını, onu rahatsız eden şeylerin neler olduğunu, mutlu eden şeylerin neler olduğunu, sinirli biri mi, yoksa sakin biri mi olduğunu biliyor musunuz? Eğer bu sorulara cevap vermekte zorlanıyorsanız işiniz biraz zor. Evliliğin aşkı öldürmemesi biraz da sizin elinizde. Yani, bu sorulara kolay cevap verebiliyorsanız, anahtar sizin elinizde demektir. Peki ne anahtarı? Elbette ki mutluluğun anahtarı. Karşılıklı olarak birbirinize değer veriyorsanız, aranızda sıkı bir gönül bağı kurduysanız, ne kadar sorun yaşarsanız yaşayın, emin olun her şeyin üstesinden gelirsiniz. Yeter ki nasıl yaklaşacağınızı bilin. Büyüklerimizin dediği gibi biraz alttan almayı bilmek gerekir. Bu her iki taraf için de geçerlidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ