Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

EVLERİNİZDEKİ TABLO SEÇİMİNİZ NASIL OLMALI?

EVLERİNİZDEKİ TABLO SEÇİMİNİZ NASIL OLMALI?

EVLERİNİZDEKİ TABLO SEÇİMİNİZ NASIL OLMALI?

İyi bir ev dekorasyonunda en önemli ayrıntılardan biri de doğru tablo seçimidir. İyi bir ev dekorasyonunda evlerinizdeki tablo seçiminiz nasıl olmalıdır? Seçtiğiniz tablolar evinizin mekanını daraltmamalı, tam aksine bulunduğu odayı ferahlatmalı ve elbette ki diğer mobilya ve aksesuarlar ile uyum içerisinde olmalıdır.

İlk önce kullanacağınız tabloyu iyi tanımanız gerekir. Tablonun ait olduğu dönemi tekniği, teması gibi detaylar çok önemlidir. Ayrıca renk tercihleri de çok önemlidir. Tablo odadaki diğer mobilya ve aksesuarların renkleriyle ayrıca duvar rengiyle uyumlu olmalıdır. Bunların dışında tablo seçiminde ebatta da dikkat edilmelidir.

Tabloları Nerelere Asmak Gerekir?

Evlerinizdeki tablo seçiminiz nasıl olmalıdır? Sorusuna bir cevap da tabloların asılması açısından her oda ayrı ele alınmalıdır. Mesela antreler için büyük ebatlı tablo kullanmayın. Küçük ebatlı tabloları tercih edin. Asmak istediğiniz tablo ile altında veya önünde bulunan tüm eşyaların uyumuna dikkat etmelisiniz. Astığınız tablonun tam önünde kanepe bulunuyorsa tabloyu ortalayarak asın ve tablo ile kanepe arasında en az 20 cm’lik ara bırakın. Tablo ve önündeki eşyaların ebatlarının orantılı olmasını sağlayınız. Kanepeniz çok büyükse arkasında küçük bir tablo kullanılmayın çünkü odanızın estetiği bozulacaktır.

Parçalı Tablolar Nasıl Asılır? Odanızda Tablo Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Parçalı veya büyük ebatlı tablolar genellikle büyük salonlarda veya geniş odalarda kullanılmalıdır. Aksi durunda astığınız tablo yeterli büyüklükte olmayan odanızı daha da küçük gösterecektir. Mekan ve ferahlatıcı olmaktan uzaklaşacaktır. Mesela geniş bir salonda büyük bir kanepeniz mi var? Yaklaşık olarak üçte ikisini kaplayacak boyutta 3 parçalı bir tablo şık ve modern bir görüntü sağlayacaktır. Parçalı tablolar asılırken simetrik teknik kullanarak veya asimetrik bir düzenleme de yapabilirsiniz. Önemli olan hangi teknik kullanılırsa kullanılsın önemli olan tablo veya tabloların orta noktasının göz hizasında olmasına dikkat etmenizdir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ