Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Evlerin Dağınık Olmasının Başlıca Nedenleri

Evlerin Dağınık Olmasının Başlıca Nedenleri

Evlerin dağınık olmasının başlıca nedenlerinden bir tanesi kullanılmayan eski eşyalar ve farklı malzemeleri bir türlü atmaya kıyamamaktır.

Evlerin Dağınık Olmasının Başlıca Nedenleri

Kişisel eşyalar, süs eşyaları, mutfak eşyaları ve benzer eşyaların son kullanma tarihleri yoktur. Ancak son kullanma tarihi dolmuş gıda maddelerini kolaylıkla atarız. Yani evlerimizdeki dağınıklığın asıl sebebi neyi ne zaman atmamız gerektiğini bilememektir.

İşinize yaramayan eşyaların başkalarının ihtiyacını giderebileceğini aklınızda bulundurun. Neler yapılabilir kısaca özetleyelim.

Yazmayan tükenmez kalemleri toplayıp atarak işe başlayabilirsiniz. Kullanmadığınız saklama kaplarını başkalarına hediye edebilirsiniz. Fazla olan giysilerinizi ihtiyacı olanlara verebilirsiniz. Eski gazeteleri toplayarak geri dönüşüme gönderip hem kendinize hem de başkalarına yardımcı olmuş olursunuz. Eski kablo vb. Eşyalar adı üstünde eski yani kullanılmayan bunları da atmalısınız. Fazla ayakkabılarınız mı var? Hemen fazlalıkları hediye etmeye başlayabilirsiniz. Kısacası evlerimizde boş yere yer kaplayan eşyaları hediye ederek ya da atılması gerekenleri artık atmaya başlayarak gereksiz dağınıklığa son verebiliriz

Dağınık olan evlerimizi başkalarının ihtiyaçlarını da gidererek toplamak ne kadar güzel olur. Ayrıca sadece çok beğendiğiniz ve kullanmayacağınız eşyaları almamakla bütçenizi de zorlamamış olursunuz. Hadi ne duruyorsunuz! Eviniz dağınık ev ise hemen işe koyulmaya başlayın. Unutmayın sizin için fazla olan eşyalar başkalarının ihtiyacını karşılayabilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ