Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Eve Halı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eve Halı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ev dekorasyonu yapılırken genelde en büyük hata halı seçiminde yapılmaktadır. Bunun da nedeni halı seçiminin her zaman son aşamaya bırakılması olur. Birçok ayrıntıya zaman ayrılır fakat halı alınırken buna çok dikkat edilmez.

Eve Halı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle halı seçimini en başta yapmamak ilk kuraldır. Yanlış yapılan halı seçimi evinizin bir anda havasını ve güzelliğini kaybettirecektir. Eve halı alırken dikkat edilmesi gerekenler kısmında ilk  önemli ayrıntı bu seçimi ilk sıraya almamaktır. Ev dekore edilirken yapmanız gereken şey düzenli bir şekilde yapılacakları sıraya koymaktır. Bu sıralamanın başına asla halı seçimini koymayın. Eğer belli bir sıralama dışında hareket ederseniz birbirine uyum sağlamayan aksesuar, dekorasyon bakımından mobilya ve halı kargaşası içerisinde kalabilirsiniz.

Eve halı alırken dikkat edilmesi gerekenler listesinin başında mobilya ve perde seçimi olmalıdır. Halı seçimi mobilya ve perdelerden sonra yapılmalıdır.

Eve Halı Alırken Önemli Detaylar

Halı Seçiminde Önemli Detaylar

Halı Seçiminde Önemli Detaylar

Modern bir tarzda evde yaşayacaksanız tercihiniz geometrik ve düz renk halı olmalıdır.

Klasik tarzda bir eviniz mi var? Seçiminiz düz renk halı olmalıdır. Desenli halı modelleri evi çok karmaşık gösterecektir. Desenli halı modellerinden kesinlikle uzak durun.

Koridorlar ve kapıdan giriş kısımları çok önemlidir. Kaymayan halı modelleri seçiniz. İstenmeyen kazalara ne siz ne de evinize gelen misafirlerin uğramasını elbette ki istemezsiniz.

Eve halı alırken dikkat edilmesi gerekenler içinde bebek ve çocuk odalarını da unutmayalım. Çocuk odası için ilk dikkat edeceğiniz nokta halının leke göstermeyen, antibakteriyel ve kolay temizlenen bir halı olmasıdır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ